Tarnowianie pozbyli się elektrośmieci
access_time 2011-05-19 10:16:42
Mieszkańcy Tarnowa tym razem pozbyli się 11 ton odpadów - głównie starych telewizorów i komputerów. Wszystko dzięki kolejnej zbiórce elektrośmieci zorganizowanej przez Urząd Miasta.


W kwietniu tego roku, z ogromnym odzewem spotkała się pierwsza akcja zbiórki odpadów problemowych. Z uwagi na rosnące zainteresowanie tarnowian, 14 maja Urząd Miasta powtórzył akcję bezpłatnego odbioru od mieszkańców odpadów zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, odpadów opakowaniowych (szkło, papier, folia, PET) oraz opon. Także tym razem wyniki były imponujące. W przeprowadzeniu akcji pomogły firmy: EKOTAR, ARGO-FILM oraz BOO.

Zebrano ponad 11 ton odpadów, w tym najwięcej (7 ton) starych telewizorów, komputerów, radioodbiorników, pralek, lodówek, 2,5 tony opon, a także zużyte baterie czy żarówki energooszczędne. Mieszkańcy Tarnowa wykazują się coraz większą świadomością i z dużą odpowiedzialnością podchodzą do rozwiązywania problemów gospodarowania odpadami. Wiedzą, że tego rodzaju odpadów nie można wyrzucać do śmietnika lecz należy je przekazać do specjalistycznych firm, gdzie zostaną unieszkodliwione.

Kolejna zbiórka planowana jest na jesień.
Przypomnijmy, że w Tarnowie przez cały rok możemy bezpłatnie przekazywać odpady zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w dwóch punktach zbiórki:

  • przy ul. Fabrycznej 7a (firma ARGO-FILM),
  • przy ul. Cmentarnej (Zakład Składowania Odpadów Komunalnych).
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A