Przegląd prasy
access_time 2011-05-25 14:56:35
Życiński agentem SB? Prezydent sadzi krzewy. Auta opanowały tarnowski Rynek - czyli przegląd dzisiejszej prasy lokalnej, co o Tarnowie i regionie pisze TEMI oraz Gazeta Krakowska.


Temi 25 maja 2011 r.

Rynek... samochodowy?
Kierowcy łamią zakaz, wjeżdżając i parkując na tarnowskim Rynku - czytamy w tarnowskim tygodniku. Nazywany perłą tarnowskiej Starówki Rynek wciąż jest miejscem, gdzie jeździ dużo samochodów. Nie dość, że kierowcy łamią przepisy, wjeżdżając w ogóle na płytę Rynku, to jeszcze bardzo często parkują tam. Tymczasem urzędnicy twierdzą, że problem jest wyolbrzymiany, a przypadków łamania zakazu jest tak naprawdę niewiele. Zakaz ruchu nie dotyczy zaopatrzenia - ci, którzy posiadają identyfikatory "Z" powinni wjechać wyładować towar i odjeżdżać. Takich identyfikatorów jest raptem kilkanaście.

Tarnów broni biskupa
Jest list protestacyjny w sprawie oszczerstw wygłoszonych przez reżysera Grzegorza Brauna pod adresem zmarłego 10 lutego byłego ordynariusza tarnowskiego Józefa Życińskiego. Kilka dni temu, podczas spotkania w auli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Grzegorz Braun stwierdził, iż "Józef Życiński podający się za biskupa to łajdak, kłamca". Dodał nadto, iż w aktach Służby Bezpieczeństwa miał on pseudonim "Filozof". Inicjatorami listu protestacyjnego są wicemarszałek województwa Roman Ciepiela oraz dyrektor Muzeum Okręgowego Adam Bartosz. Do tej pory podpisali się pod nim między innymi: Mieczysław Bień i Ryszard Ścigała, Aleksander Grad, Urszula Augustyn i Jan Musiał.

Drzew przycinanie
Jak podaje TEMI, do połowy grudnia prowadzone będą prace porządkujące stan drzew w Tarnowie. Ogłoszono właśnie przetarg mający wyłonić firmę, która wykona cięcia pielęgnacyjne ponad pięciuset drzew.

Gazeta Krakowska 25 maja 2011 r.

Miasto chce krzakami udobruchać Lwowską
Część terenu nowej stacji benzynowej przy ulicy Lwowskiej w Tarnowie odgrodził we wtorek od budynków szereg wysokich krzewów. Akcję ich sadzenia zorganizowało miasto. Według mieszkańców to zbyt mało, by ochronić ich przed uciążliwościami sąsiedztwa, jakimi jest hałas z myjni i dystrybutorów, klienci zaopatrujący się w alkohol i spożywający go w pobliskich klatkach schodowych. Prezydent Ryszard Ścigała osobiście posadził kilka sporych tui, pomagała też Małgorzata Siembab i ekipa Zakładu Składowania Odpadów Komunanych. Krzewy z czasem rozrosną się i będą naturalną barierą dźwiękochłonną. Tyle że tuje rosnąć będą na zapleczu stacji. Od frontu tylko trawnik i ulica oddziela stację od kolejnego wieżowca.

Przenośne miasteczko nauczy bezpieczeństwa
W Gazecie także o mobilnym miasteczku komunikacyjnym. To najnowsza propozycja Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie. Miasteczko doskonale oddaje realia ruchu drogowego. Zadbano o wiele szczegółów. Miasteczko będzie dostępne na placu manewrowym MORD-u, a także będzie podróżowało do gmin regionu tarnowskiego.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A