Kto został posłem, a kto senatorem z naszego okręgu?
access_time 2011-10-11 10:27:28
5 mandatów dla PiS, 3 dla PO i jeden dla PSL - tegoroczny rozkład mandatów jest identyczny, jak ten z wyborów parlamentarnych w 2007 roku. Poznaj posłów i senatora nowej kadencji.
Edward Stanisław CZESAK: parlamentarzysta, Brzesko, członek partii Prawo i Sprawiedliwość Miejsce na liście: 2 Komitet: KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Liczba głosów oddanych na kandydata w Tarnowie: 1 646 Liczba głosów oddanych na kandydata w okręgu: 18 787 Procent ważnych głosów w skali okręgu: 7,28% Procent głosów oddanych na kandydata w stosunku do głosów na listę: 16,63% Liczba głosów oddanych na kandydata w Tarnowie w 2007 r.: 2 026 Liczba głosów oddanych na kandydata w okręgu w 2007 r.: 17 944 (uzyskał mandat) Jestem absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, studiów podyplomowych na Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Studium Samorządowego PAN w Warszawie. W latach 1998–2002 pełniłem funkcję przewodniczącego Rady Miasta w Brzesku, zdobywając doświadczenie samorządowe. Do czasu objęcia mandatu posła w 2005 roku byłem przedsiębiorcą zatrudniającym kilkudziesięciu pracowników. Wypełniając mandat posła, pracowałem w sejmowych komisjach: Infrastruktury, Rozwoju Przedsiębiorczości, Skarbu, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii oraz ds. Unii Europejskiej. Znam problemy ludzi młodych i starszych, emigrantów zarobkowych i bezrobotnych. Jeśli zostanę wybrany na kolejną kadencję Sejmu RP, chciałbym kontynuować pracę nad tworzeniem dobrego prawa sprzyjającego rozwojowi kraju, wspieraniem przedsiębiorczości oraz realnym ułatwieniem procesów inwestycyjnych.
Włodzimierz BERNACKI: nauczyciel akademicki, Nowe Brzesko, członek partii Prawo i Sprawiedliwość Miejsce na liście: 1 Komitet: KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Liczba głosów oddanych na kandydata w Tarnowie: 2 410 Liczba głosów oddanych na kandydata w okręgu: 18 699 Procent ważnych głosów w skali okręgu: 7,25% Procent głosów oddanych na kandydata w stosunku do głosów na listę: 16,55% Liczba głosów oddanych na kandydata w Tarnowie w 2007 r.: nie startował w wyborach Liczba głosów oddanych na kandydata w okręgu w 2007 r.: nie startował w wyborach Jestem politologiem i absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 1986–88 byłem nauczycielem w Zespole Szkół w Proszowicach. Obecnie jestem profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Jagiellońskiego, od 2001 roku profesorem i wykładowcą Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. W 2005 roku zostałem kierownikiem Zakładu Myśli Politycznej, a w 2008 roku dyrektorem Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jestem autorem kilku i współautorem kilkunastu książek. Publikuję w „Naszym Dzienniku”, „Gazecie Polskiej” i „Nowym Państwie”. Pełnię funkcję wiceprzewodniczącego Rady Programowej Radia Kraków. W latach 80. związany byłem z PPS Jana Józefa Lipskiego. Wspólnie z Iwoną Latowską w 1989 roku zakładałem KO „Solidarność” w Proszowicach. Jestem założycielem i redaktorem naczelnym „Gazety Lokalnej Proszowice”. Od 2010 roku należę do zespołu eksperckiego, działającego przy marszałku Sejmu RP Marku Kuchcińskim. Przewodniczę Kołu Akademickiemu PiS w Krakowie. Brałem udział w zakładaniu Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Lecha Kaczyńskiego w Krakowie. Pełnię funkcję prezesa Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Ofiar Tragedii Narodowej pod Smoleńskiem oraz wiceprezesa Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.
Józef ROJEK: inżynier mechanik, Tarnów, członek partii Prawo i Sprawiedliwość Miejsce na liście: 4 Komitet: KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Liczba głosów oddanych na kandydata w Tarnowie: 6 326 Liczba głosów oddanych na kandydata w okręgu: 15 978 Procent ważnych głosów w skali okręgu: 6,19% Procent głosów oddanych na kandydata w stosunku do głosów na listę: 14,14% Liczba głosów oddanych na kandydata w Tarnowie w 2007 r.: 4 420 Liczba głosów oddanych na kandydata w okręgu w 2007 r.: 11 901 (uzyskał mandat) Mam 61 lat. Jestem żonaty, mam troje dzieci i troje wnuków. Ukończyłem Politechnikę Krakowską oraz studia podyplomowe w Wyższej Małopolskiej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie. Pracuję w Zakładach Azotowych w Tarnowie Mościcach, gdzie jestem głównym projektantem i doradcą dyrektora generalnego. Jestem autorem i współautorem licznych projektów procesowych i technicznych w branży chemicznej. Brałem udział w tworzeniu nowych technologii, jestem autorem ponad 10 projektów racjonalizatorskich. Od roku 1994 do 2007 byłem radnym czterech kadencji Rady Miejskiej w Tarnowie. W latach 1998–2002 pełniłem funkcję prezydenta Tarnowa. Należę do partii Prawo i Sprawiedliwość. Jestem posłem V i VI Kadencji Sejmu, członkiem Komisji Skarbu Państwa oraz Sportu i Turystyki, wiceprzewodniczącym Grupy Parlamentarnej Polsko-Węgierskiej. Jestem za obroną życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Przeciwstawiam się wyprzedaży majątku narodowego, prywatyzacji lasów państwowych i wprowadzaniu na polski rynek nasion oraz roślin GMO. Wolne chwile spędzam w gronie rodzinnym na działce lub w lesie na grzybach.
Michał Jan WOJTKIEWICZ: inżynier geodeta, Tuchów, członek partii Prawo i Sprawiedliwość Miejsce na liście: 5 Komitet: KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Liczba głosów oddanych na kandydata w Tarnowie: 2 004 Liczba głosów oddanych na kandydata w okręgu: 9 403 Procent ważnych głosów w skali okręgu: 3,65% Procent głosów oddanych na kandydata w stosunku do głosów na listę: 8,32% Liczba głosów oddanych na kandydata w Tarnowie w 2007 r.: 2 709 Liczba głosów oddanych na kandydata w okręgu w 2007 r.: 13 396 (uzyskał mandat) Urodziłem się w 1946 roku w Tuchowie. Studia ukończyłem w 1971 roku z tytułem magistra inżyniera geodezji. Pracę doktorską obroniłem w roku 1977. Przez 16 lat pracowałem jako adiunkt w Oddziale Geodezji Akademii Rolniczej we Wrocławiu. W latach 1990–1994 pełniłem funkcję burmistrza gminy Tuchów, a następnie, od 1998 do 2005 roku, starosty powiatu tarnowskiego. Jako burmistrz zrealizowałem m.in. następujące inwestycje: renowacja rynku i ratusza w Tuchowie, budowa sieci kanalizacyjnej i oczyszczalni ścieków. Jako starosta realizowałem inwestycje związane głównie z oświatą: budowa i remont szkół, budowa czterech sal gimnastycznych. Doprowadziłem też do wpisania do Strategii Rozwoju Małopolski drogi nr 977 jako priorytetowej do remontu i przebudowy, co zyskało poparcie Sejmiku Województwa Małopolskiego. W latach 2005–2011 byłem posłem na Sejm RP V i VI kadencji. Jako poseł byłem przede wszystkim inicjatorem przebudowy Dworca Kolejowego w Tarnowie. W mojej dalszej pracy poselskiej będę zajmował się m.in. rolnictwem, edukacją, infrastrukturą oraz sprawą katastrofy w Smoleńsku.
Jan Paweł ZIOBRO: logistyk, Zakrzowiec, nie należy do partii politycznej Miejsce na liście: 17 Komitet: KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Liczba głosów oddanych na kandydata w Tarnowie: 818 Liczba głosów oddanych na kandydata w okręgu: 9 347 Procent ważnych głosów w skali okręgu: 3,62% Procent głosów oddanych na kandydata w stosunku do głosów na listę: 8,27% Liczba głosów oddanych na kandydata w Tarnowie w 2007 r.: nie startował w wyborach Liczba głosów oddanych na kandydata w okręgu w 2007 r.: nie startował w wyborach Jestem mieszkańcem wsi Zakrzowiec, położonej w gminie Niepołomice. Posiadam licencjat z logistyki międzynarodowej, uzyskany w 2011 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Obecnie jestem studentem IV roku kierunku Finanse i Rachunkowość również na Uniwersytecie Ekonomicznym. Prawie od roku pracuję w banku w zespole zajmującym się wyceną nieruchomości. Odbyłem dwa półroczne staże, jeden w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Niepołomicach, drugi w Starostwie Powiatowym w Wieliczce. W strukturach PiS działam od prawie 2 lat, co zaowocowało szansą w wyborach samorządowych do Rady Powiatu Wielickiego, gdzie uzyskałem 195 głosów. Jestem przewodniczącym Forum Młodych PiS Powiatu Wielickiego. Tematyka, którą chciałbym poruszyć w wyborach, to przede wszystkim duże bezrobocie wśród ludzi młodych. Również ważnym aspektem, którym chciałbym się zająć, jest rozwój infrastruktury wiejskiej: szybki internet, rozwój energii odnawialnej w gospodarstwach domowych oraz rewitalizacja zabytków na obszarach wiejskich. Moje zainteresowania to piłka nożna, kajakarstwo, siatkówka oraz gra na gitarze, której poświęcam wolne chwile.

Aleksander GRAD: inżynier geodeta, Pleśna, członek partii Platforma Obywatelska RP Miejsce na liście: 1 Komitet: KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP Liczba głosów oddanych na kandydata w Tarnowie: 6 922 Liczba głosów oddanych na kandydata okręgu: 23 671 Procent ważnych głosów w skali okręgu: 9,18% Procent głosów oddanych na kandydata w stosunku do głosów na listę: 30,87% Liczba głosów oddanych na kandydata w Tarnowie w 2007 r.: 7 733 Liczba głosów oddanych na kandydata w okręgu w 2007 r.: 29 842 (uzyskał mandat) Urodzony 01.05.1962 r. w Łosińcu. Żonaty, trójka dzieci. Mieszka w Pleśniej koło Tarnowa. Wykształcenie wyższe. Studia na Wydziale Geodezji Przemysłowej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Z zawodu inżynier. Był prywatnym przedsiębiorcą, Wojewodą Tarnowskim, Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Zdrowia odpowiedzialnym za budżet, finanse i inwestycje. Od 2001 r. do 2011 r. poseł PO na Sejm RP IV, V i VI kadencji, Wiceprzewodniczący Komisji ds. Unii Europejskiej, Przewodniczący Komisji Skarbu Państwa. Od 2007 roku Minister Skarbu Państwa.
Robert Marian WARDZAŁA: przedsiębiorca, Tarnów, członek partii Platforma Obywatelska RP Miejsce na liście: 7 Komitet: KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP Liczba głosów oddanych na kandydata w Tarnowie: 5 962 Liczba głosów oddanych na kandydata w okręgu: 10 437 Procent ważnych głosów w skali okręgu: 4,05% Procent głosów oddanych na kandydata w stosunku do głosów na listę: 13,61% Liczba głosów oddanych na kandydata w Tarnowie w 2007 r.: 3 870 Liczba głosów oddanych na kandydata w okręgu w 2007 r.: 6 723 Urodzony 12.10.1975 r. w Tarnowie. Ma żonę i dwójkę dzieci. Wykształcenie: Technikum Chemiczne ZST w Mościcach. Obecnie student 2 roku Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie na kierunku Zarządzanie. Zawodowy zawodnik żużlowy – licencja od 1993 r. Z wykształcenia technik elektryk dysponujący także kwalifikacjami pedagogicznymi (specjalistyczny kurs). Obecnie pracuje w TVP, prowadzi własną działalność gospodarczą. Jest m.in. wydawcą Ogólnopolskiego Portalu Żużlowego eSpeedway.pl
Urszula Danuta AUGUSTYN: dziennikarka, Tarnów, członek partii Platforma Obywatelska RP Miejsce na liście: 2 Komitet: KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP Liczba głosów oddanych na kandydata w Tarnowie: 4 673 Liczba głosów oddanych na kandydata w okręgu: 9 724 Procent ważnych głosów w skali okręgu: 3,77% Procent głosów oddanych na kandydata w stosunku do głosów na listę: 12,68% Liczba głosów oddanych na kandydata w Tarnowie w 2007 r.: 5 069 Liczba głosów oddanych na kandydata w okręgu w 2007 r.: 10 480 (uzyskała mandat) Urodzona 1.09.1964 r. w Tarnowie. Mąż, dwoje dorosłych dzieci (wśród domowników są też kot Pedro i żółw Tadeusz). Wykształcenie: Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Krakowie, Wydział Filologii Polskiej - mgr filologii polskiej. Z zawodu dziennikarz. Obecnie posłanka na Sejm RP.

Andrzej Stefan syn Stefana SZTORC: rolnik, przedsiębiorca, Wola Rzędzińska, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe Miejsce na liście: 1 Komitet: KOMITET WYBORCZY PSL Liczba głosów oddanych na kandydata w Tarnowie: 412 Liczba głosów oddanych na kandydata w okręgu: 7 087 Procent ważnych głosów w skali okręgu: 2,75% Procent głosów oddanych na kandydata w stosunku do głosów na listę: 27,43% Liczba głosów oddanych na kandydata w Tarnowie w 2007 r.: 333 Liczba głosów oddanych na kandydata w okręgu w 2007 r.: 3 484 (zastąpił Wiesława Wodę) Z wykształcenia jest technikiem budownictwa, posiada własne gospodarstwo rolne, w latach 2002-2006 był Radnym Sejmiku woj. Małopolskiego, w latach 2006-2010 pełnił funkcję Przewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego, w 2010 roku został Posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Jest Wiceprezesem Zarządu Wojewódzkiego PSL woj. Małopolskiego oraz Prezesem Zarządu Powiatowego PSL w Tarnowie.

Kazimierz Adam WIATR: nauczyciel akademicki, Kraków, nie należy do partii politycznej), Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość Komitet: KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Liczba głosów oddanych na kandydata w Tarnowie: 15 133 Liczba głosów oddanych na kandydata w okręgu: 52 814 Procent ważnych głosów w skali okręgu: 38,69% Liczba głosów oddanych na kandydata w Tarnowie w 2007 r.: 16 622 Liczba głosów oddanych na kandydata w okręgu w 2007 r.: 101 918 (uzyskał mandat senatora) Jestem profesorem zwyczajnym w Akademii Górniczo-Hutniczej i dyrektorem Akademickiego Centrum Komputerowego CYFRONET, autorem ponad 200 publikacji i patentów, w tym wielu książek naukowych, recenzentem w prestiżowych międzynarodowych czasopismach, przewodniczącym programu PL-Grid, w ramach którego zbudowano w CYFRONECIE największy w Polsce komputer. Z Tarnowem związany jestem od 1980 roku, tu w Fabryce Silników Elektrycznych TAMEL zaprojektowałem i wdrożyłem sterowniki mikroprocesorowe na wielu liniach technologicznych. Doprowadziłem do Tarnowa sieć internetową PIONIER o przepustowości 2x10 Gb/s. a obecnie kieruję budową bezprzewodowego Internetu szerokopasmowego w technologii WiMax na Ziemi Tarnowskiej. Jestem inicjatorem utworzenia Akademii Tarnowskiej, współtwórcą i prezesem Tarnowskiego Towarzystwa Naukowego. Byłem współorganizatorem konspiracyjnego harcerstwa, autorem wielu artykułów o wychowaniu oraz o sytuacji dzieci i młodzieży, w tym raportu o sytuacji polskich rodzin. Jako poszkodowany przez ustrój komunistyczny, za pracę niepodległościową otrzymałem od Prezydenta RP na Uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Jestem senatorem RP (kadencja 2007-2011), przewodniczącym Komisji Nauki, Edukacji i Sportu.
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A