Medale tarnowskich pływaków z niepełną sprawnością
access_time 2011-11-17 15:23:17
W drugi weekend listopada odbyły się w Warszawie Integracyjne Ogólnopolskie Zawody Pływackie – Wiślane Fale - Święto Niepodległości 2011. W zawodach wzięło udział ponad 170 zawodników z klubów z całej Polski.
Impreza była udana pod względem sportowym dla tarnowskich pływaków, którzy na 25 metrowej pływalni przy ul. Lindego w Warszawie poprawili wiele rekordów życiowych zdobywając 2 srebrne oraz 1 brązowy medal. Najlepszy z pięcioosobowej grupy okazał się Paweł Grzebień - zawodnik kadry narodowej osób niepełnosprawnych miał okazję do prezentacji formy wyszlifowanej na obozie w Ostrowcu i kilkudniowych konsultacjach w Warszawie. Płynąc na dystansach 50,100,200,400 dow. 200 zm. oraz 100 grzb. uzyskał łącznie 1732 pkt co pozwoliło na zdobycie srebrnego medalu w kategorii chłopców 17-18 lat. Fantastycznie popłynęła zawodniczka Karolinka Witek, startując w kategorii wiekowej dziewcząt 12 lat i młodsi zdobyła srebrny medal płynąc na dystansie 50,100 klas, 50,100 grzb oraz 50 dow. gromadząc na swym koncie łącznie 603 pkt. Brązowy medal w kategorii 13-16 lat wywalczyła Małgorzata Wajs – wystartowała na dystansie 50,100 dow. 50,100 klas oraz 50,100 grzb. uzyskała łącznie 1011 pkt. Na wyróżnienie zasługuje Krystian Sacha, który w roczniku 12 lat i młodsi zajął 5 miejsce zdobywając 308 pkt oraz Łukasz Kokosza, który z wynikiem 590 pkt zajął 9 miejsce w kategorii wiekowej 17-18 lat. Wyniki moich podopiecznych są przykładem, rzetelnej i sumiennej pracy na treningach- mówi trenerka sekcji pływackiej "Startu" Tarnów Aneta Michalska-Kocjan, która sama przez wiele lat była reprezentantką osób niepełnosprawnych w pływaniu. Pływackie zawody integracyjne to również idealna okazja do "oswojenia się" z niecodziennym przecież widokiem. W szatni i na platformie startowej spotykają się w jednym czasie zawodnicy pełno- i niepełnosprawni. Nierzadko zawiązują się przyjaźnie, które trwają później przez lata.