Marcin Dorociński w Tarnowie (KONKURS)
access_time 2012-03-14 14:29:29
Po projekcji filmu "Róża", gościem Łukasza Maciejewskiego, w jego autorskim cyklu, będzie Marcin Dorociński - artysta uznawany za najciekawszego aktora swojego pokolenia. Mamy dla Was zaproszenia.
Termin: czwartek, 15 marca Miejsce: Centrum Sztuk Mościce, ul. Traugutta 1, 33-101 Tarnów Bilety: 10 zł Program: godz. 19.00: Róża, reż. Wojtek Smarzowski, po projekcji spotkanie z Marcinem Dorocińskim Róża Lato 1945 roku, tuż po zakończeniu drugiej wojny światowej. Tadeusz, polski żołnierz, któremu wojna zabrała wszystko i niczego nie oszczędziła, dociera na Mazury, na ziemie, które przed wojną należały do Niemiec, a po wojnie zostały przyznane Polsce. Odnajduje wdowę po niemieckim żołnierzu, którego śmierci był świadkiem. Mieszkająca sama w dużym gospodarstwie Róża przyjmuje Tadeusza chłodno, pozwala przenocować. Tadeusz odwdzięcza się za gościnę pomocą w obejściu. Róża, choć się do tego nie przyznaje, potrzebuje czegoś więcej - przede wszystkim ochrony przed szabrownikami, którzy nachodzą jej gospodarstwo. Stopniowo Tadeusz poznaje przyczyny jej samotności... Na tle krajobrazu wyniszczonego przez wojnę, gdzie nadzieja stała się narzędziem propagandy, między dwojgiem ludzi z odległych światów rodzi się miłość... niemożliwa? Zobacz także: Pełny opis filmu na naszym portalu
Dla czytelników portalu Tarnow.net.pl mamy dwa podwójne zaproszenia na projekcje filmu "Róża" i spotkanie z Marcinem Dorocińskim w czwartek 15 marca od godz. 19.00 w Centrum Sztuki Mościce. Każdy kto prześle na adres konkurs@tarnow.net.pl w terminie do czwartku 15 marca do godz. 12.00 swoje imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail weźmie udział w losowaniu wejściówek. W temacie wiadomości należy wpisać: DOROCIŃSKI Zwycięzcy zostaną poinformowani telefonicznie o wygranej.
Komentarze...