Sekrety życia według Leonarda Cohena (KONKURS)
access_time 2013-02-19 13:09:46
Jedna z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych Lora Szafran wystąpi w CSM z piosenkami z płyty "Sekrety życia według Leonarda Cohena".
Termin: Sobota, 23 lutego 2013 r., godz. 19:00 Miejsce: Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie, Duża Scena Bilet: sektor sektor 1 - 30 zł, sektor 2 - 25 zł Sprzedaż i rezerwacja: kasa CSM, ul. Traugutta 1, 14 633 46 07 Jak twierdzi Lora, płyta na pewno nie jest jazzowa, za to ponad wszelką wątpliwość szczera. Wierna oryginałom, ale i ukazuje piosenki w nowym świecie. Nie mieliście pojęcia, że twórczość Cohena kryje jeszcze takie sekrety... Album, choć brzmi nowocześnie, w pewnym sensie pozwolił artystce na sentymentalną wyprawę w przeszłość. - Jestem przedstawicielką pokolenia, które poznało go w liceum - spotykaliśmy się w Krośnie, świeczka, winko rumuńskie albo węgierskie, i słuchaliśmy Cohena, Grechuty czy Jannis Joplin. Byli to kultowi artyści, których po prostu wypadało znać. Dziś ich piosenki stały się klasyką, ale wydaje mi się, że wciąż z niezmienną siłą oddziałują na emocje słuchaczy. Również na moje. I to na pewno wyczuje publiczność - opowiada Lora Szafran. Wybór utworów był trudny - bo dorobek artysty jest bardzo bogaty - ale i łatwy zarazem, bo wokalistka sięgnęła głównie po evergreeny. Podczas koncertu nie zabrakło zatem "Hallelujah", "Who By Fire", "Suzanne", "Dance Me To The End Of Love" czy "In My Secret Life", oczywiście w wersjach polskojęzycznych, w większości przekładach Macieja Zembatego. - Zmierzenie się z taką klasyką zawsze wywołuje pewne obawy, ale nagrywałam te utwory z poczuciem, że dojrzałam już do ich wykonania. Jako wokalistka staram się dobierać piosenki, które tekstowo i kompozycyjnie są mi bliskie, wyrażają emocje, jakie chciałabym przekazać słuchaczom. To wszystko odnalazłam w twórczości Cohena, na którą spojrzałam na swój własny sposób - mówi Lora Szafran.
Dla czytelników portalu Tarnow.net.pl mamy jedno podwójne zaproszenie na koncert Lory Szafran, który odbędzie się 23 lutego 2013 r. o godz. 19.00 w CSM. Każdy, kto prześle na adres konkurs@tarnow.net.pl w terminie do czwartku, 21 lutego swoje imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail weźmie udział w losowaniu wejściówek. W temacie wiadomości należy wpisać: "Lora Szafran" Zwycięzca: Joanna K., Gratulujemy!
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A