Tarnowianka brązową medalistką Mistrzostw Europy
access_time 2012-11-12 16:10:37
Justyna Walaś, podopieczna trenera Aleksandra Maciejowskiego z Tarnowskiej Szkoły Bokserskiej zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy.
Od soboty, 3 listopada, w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie odbywały się Mistrzostwa Europy Kadetek i Juniorek. Do startu w tych zawodach zgłoszono łącznie 194 zawodniczki z 21 krajów. Wśród startujących znalazła się jedyna Małopolanka, zawodniczka Tarnowskiej Szkółki Bokserskiej, występująca w wadze 63 kg - Justyna Walaś. W ćwierćfinale turnieju kadetek tarnowska pięściarka pokonała Francuzkę Helene Anne stosunkiem punktów 17-9. W walce półfinałowej uległa reprezentantce Szwecji Ages Alexiusson. Justyna zadebiutowała na Mistrzostwach Europy brązowym medalem. To wielki prestiż zarówno dla zawodniczki jak i trenera Maciejowskiego. Pięściarka znalazła się w gronie najlepszych zawodniczek starego kontynentu.