Andrzej Grabowski wsparł budowę hospicjum (FOTO)
access_time 2013-01-07 16:00:21
Znakomity aktor teatralny i filmowy, obdarzony wielkim talentem komediowym, to kolejna znana szerokiej publiczności osoba, która poparła budowę hospicjum Via Spei. Krakowski aktor przekazał na aukcję książkę swojego autorstwa "Na garnuszku życia" oraz plakat teatralny z 1977 roku.
Aktor przekazał prezes fundacji "Kromka Chleba" Annie Czech książkę swojego autorstwa "Na garnuszku życia" oraz plakat teatralny z 1977 roku. Przekazanie odbyło się na terenie budowy hospicjum Via Spei przy ul. Bystrej, w pobliżu Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza. - Jestem zaskoczony fantastycznym projektem tego hospicjum. Myślałam, że powstaje dom, w którym będzie ciepło, będą łóżka, gdzie będą przebywać ci najbiedniejsi ludzie, dla których jest to ostatnia droga, miejsce gdzie spędzą swoje ostatnie godziny, a tutaj zastałem fantastyczny obiekt, który jest zaplanowany z wielkim rozmachem, wielką wyobraźnią i fantazją. Gratuluje pani dyrektor - mówił Andrzej Grabowski podczas przekazania swoich darów. Andrzej Grabowski będzie twarzą kampanii 1 procent na rzecz hospicjum. Zgodził się uczestniczyć w tej akcji bezpłatnie. Aktor odwiedził Tarnów na zaproszenie wieloletniego przyjaciela tarnowskiego teatru Marcina Skóry.  - Bardzo serdecznie dziękuję za to, że pan tutaj do nas przyjechał, że ma pan takie otwarte serce i tylko jedna rozmowa spowodowała, że zgodził się pan oddać 1 procent na rzecz Fundacji "Kromka chleba" i zaświadczyć o tym w przekazie filmowym i radiowym. Jest do nas cenne, bowiem chcemy w tym roku jak najwięcej pieniędzy uzyskać z tego tytułu - mówi Anna Czech, prezes Fundacji "Kromka chleba". Andrzej Grabowski występuje na scenie teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. W ostatnich latach wystąpił w trzydziestu spektaklach Teatru Telewizji. Zagrał w ponad siedemdziesięciu filmach, między innymi:
  • Tajemnica Westerplatte
  • Śluby Panieńskie
  • Senność
  • Równa się E=mc2. Ma na swoim koncie także role w serialach telewizyjnych:
  • Boża podszewka
  • Świat według Kiepskich
  • Pitbull. Przypomnijmy, w grudniu 2012 roku wokalista zespołu Feel, Piotr Kupicha przyjechał do Tarnowa, gdzie na placu budowy przy ul. Bystrej przekazał swoją własną gitarę z autografem, wylicytowane tym sposobem pieniądze zasilą budowę Via Spei. Budowa pierwszego hospicjum stacjonarnego w Tarnowie jest inicjatywą Fundacji Kromka Chleba i Diecezji Tarnowskiej na rzecz pomocy ludziom osamotnionym w walce z bólem i chorobą. Foto: Norbert Ziemirski Zobacz także: Lider zespołu Feel wspiera budowę hospicjum w Tarnowie (FOTO)
  • Komentarze...
    testststs 10,2,9,1,A