Spektakl nie tylko dla dzieci (KONKURS)
access_time 2012-12-12 11:31:57
Centrum Sztuki Mościce zaprasza na spektakl dla dzieci "Diabelskie figle" Teatru Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana z Bielska Białej.
Miejsce: Centrum Sztuki Mościce ul. Traugutta 1, Duża Scena CSM Termin: 16 grudnia 2012 r., godz. 15.00 Cena biletu: 18 zł Pakiet rodzinny (obowiązujący wyłącznie do 5 osób): pierwsze dwie osoby - po 18 zł, trzy kolejne osoby - po 15 zł Sprzedaż i informacje: Kasa CSM tel. 14 633 46 04 Diabelskie figle - Ewa Laue Tłumaczenie i adaptacja: Jan Wilkowski Reżyseria i inscenizacja: Lucyna Sypniewska, Kostiumy: Zofia de Ines, Dekoracje: Jacek Rybarkiewicz, Muzyka: Krzysztof Maciejowski. Aktorzy: Katarzyna Pohl, Barbara Rau, Władysław Aniszewski, Włodzimierz Pohl, Radosław Sadowski, Piotr Tomaszewski. Jest to zabawna opowieść osadzona w klimacie Świąt Bożego Narodzenia. Aniołki i Święty Mikołaj w ferworze prac przedświątecznych przygotowują i pakują prezenty dla wszystkich dzieci, natomiast Diabełki robią wszystko by nie dopuścić do Świąt. Kiedy wśród tych przepychanek pierwsza gwiazdka niespodziewanie spada na ziemię, Aniołki muszą wyruszyć na poszukiwania, bo przecież bez niej nie rozpocznie się Wigilia. Na drodze stają im nieznośne Diabełki, których psotom i figlom nie ma końca. Na szczęście realizatorzy spektaklu patrzą na te dwa światy z przymrużeniem oka i ani aniołki nie są krystalicznie dobre, ani diabełki skrajnie złe. Ich przekomarzanie ma charakter zabawy, a ten kto ma rację - jak to w bajce wygrywa. Aktorzy Banialuki stworzyli ciekawe, zindywidualizowane postaci. Ich charakter podkreślają piękne kostiumy autorstwa Zofii de Ines, które choć nawiązują do tradycyjnych wizerunków noszą cechy czasów współczesnych. Atmosferę Świąt przywołują kolędy w niezwykle ciekawej aranżacji muzycznej. Przyjazne postacie, oryginalne rozwiązania inscenizacyjne, dowcipne piosenki i towarzyszące im rytmiczne układy choreograficzne z pewnością oczarują widzów. Dobre tempo, pełna humoru, prosta acz wartka fabuła - ten pełen ciepła spektakl wprowadzi w bajkowy klimat Bożego Narodzenia i to nie tylko najmłodszych. Foto: T. Sylwestrzak
Dla czytelników portalu Tarnow.net.pl mamy jedno podwójne zaproszenia na spektakl dla dzieci "Diabelskie figle", który odbędzie się 16 grudnia 2012 r. o godz. 15.00 w Centrum Sztuki Mościce. Każdy, kto prześle na adres konkurs@tarnow.net.pl w terminie do piątku, 14 grudnia do godz. 12.00 swoje imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail weźmie udział w losowaniu wejściówek. W temacie wiadomości należy wpisać: "Diabelskie figle" Zwycięzcy zostaną poinformowani telefonicznie o wygranej. Zwycięzca: Helena W. Gratulujemy!
Komentarze...