Historyczny gol, historyczne zwycięstwo
access_time 2015-08-10 08:08:24
Piłkarze Termaliki Bruk Bet Nieciecza wygrali pierwszy mecz w T-Mobile Ekstraklasie. Słonie pokonały w Mielcu (tu rozgrywają swoje mecze "domowe" podczas remontu stadionu w Niecieczy) Zagłębie Lubin 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył nowy nabytek klubu, Słowak Pavel Stano.
Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Zagłębie Lubin 1:0 (1:0) 1:0 Stano 16. Sędziowali: Tomasz Musiał (główny) Piotr Sadczuk, Sebastian Mucha (asystenci). Żółte kartki: Babiarz (58), Stano (62), Fryc (73) - Tosik (31), Janoszka (47), Guldan (58). Widzów 3209. Termalica Bruk-Bet 82 Sebastain Nowak - 8 Patryk Fryc, 2 Dawid Sołdecki, 18 Pavol Stano, 5 Sebastian Ziajka - 21 Emil Drozdowicz (86 16 Adrian Paluchowski), 6 Bartłomiej Babiarz, 17 Dalibor Pleva, 7 Tomasz Foszmańczyk (71 25 Mateusz Kupczak), 10 Dawid Plizga - 24 Wojciech Kędziora (80 20 Jakub Biskup). Zagłębie 12 Konrad Forenc - 3 Dorde Cotra, 5 Jarosław Jach, 33 Lubomir Guldan,4 Aleksandar Todorovski (81 55 Damian Zbozień) - 14 Łukasz Janoszka, 24 Jakub Tosik (46 9 Arkadiusz Woźniak), 17 Adrian Rakowski, 28 Łukasz Piątek, 7 Krzysztof Janus (46 90 Jan Vlasko) - 27 Michal Papadopulos. Spotkanie powinno się rozstrzygnąć już w pierwszej połowie. Już w 8 minucie po kontrze gospodarzy Tomasz Foszmańczyk strzelił groźnie, ale niecelnie. Kolejny strzał tego zawodnika obronił bramkarz przyjezdnych. Jedyny gol spotkania padł w 16 minucie po wrzutce z rzutu wolnego Dawida Plizgi. Dośrodkowanie odbiło się od pleców jednego z obrońcó, do piłki dopadł Pavol Stano i główką skierował ją do siatki. Niecieczanie zagrali bardzo dobrze szczególnie w pierwszej połowie, w drugiej musieli bronić wyniku, ale ostatecznie sztuka im się udała i ponad 3200 kibiców mogło cieszyć się z pierwszej wygranej Słoni w ekstraklasie. Kolejnym rywalem Termaliki - już w najbliższą sobotę będzie Górnik Zabrze. Spotkanie również zostanie rozegrane w Mielcu.