Francuzi najszybsi w Tarnowie (FOTO)
access_time 2015-06-09 09:31:18
W zorganizowanych w Tarnowie zawodach Pucharu Europy Juniorów we wspinaczce sportowej na czas najlepiej zaprezentowali się reprezentanci Francji, którzy trzykrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. Zadowoleni ze swojego występu byli również Włosi, którzy w Tarnowie zdobyli łącznie aż 6 medali.
Zawodnicy z sześciu krajów rywalizowali na sztucznej ścianie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie w formacie standardu 15 metrowego. Łącznie 64 wspinaczy z Francji, Ukrainy ,Włoch, Czech, Szwajcarii i Polski walczyło o punkty Pucharu Europy w kategoriach wiekowych juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców. Tarnowska ściana okazała się szczęśliwa dla Francuzów, którzy stawali na podium pięciokrotnie, a trzykrotnie mieli okazję wysłuchać Marsylianki, sześć medali zdobyli Włosi, trzy reprezentacja Ukrainy, a jeden reprezentacja Czech. Polacy zaprezentowali się z dobrej strony – zdobyli 3 medale, po jednym w każdym kolorze. Złoty wywalczyła Natalia Woś, srebrny Patrycja Chudziak, a brązowy Karol Denis. Wszyscy na co dzień trenują w lubelskiej Skarpie. Z tarnowian najlepsze wyniki uzyskali Grzegorz Bogusz (MKS Tarnovia) oraz Mikołaj Wróblewski (MKS Pałac Młodzieży Tarnów), obaj uplasowali się na ósmym miejscu. Zawody obfitowały w wiele emocji, dramatycznych momentów, radości zwycięzców i smutku pokonanych. Obserwowała je liczna publiczność, która tuż przed finałami, mogła również obejrzeć pokaz gimnastyczny w wykonaniu Łukasza Świrka – finalisty programu „Mam Talent”, który jeszcze niedawno uprawiał wspinaczkę sportową na czas i w swojej karierze wywalczył m.in. Puchar Świata seniorów. Po występach wyczynowców, okazję do sportowej rywalizacji miały również dzieci, które zdobywały uczelnianą ściankę przy gorącym dopingu swoich rodzin. Tu również było wiele emocji, radości i sportowych wyzwań, a wygrani byli wszyscy – pamiątkowe dyplomy otrzymali wszyscy startujący, a medale – najlepsi. W zawodach „W górę” wzięło udział czterdzieści najmłodszych amatorów wspinaczki. Honorowy patronat nad Pucharem Europy Juniorów objął Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela. Głównym Partnerem wydarzenia była Grupa Azoty. Projekt był współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Organizatorami zawodów były Europejska Federacja Wspinaczki Sportowej, MKS Tarnovia, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie oraz Polski Związek Alpinizmu. Obsługę medyczną zapewniła Firma Centermed. WYNIKI: