Debiut jak marzenie - wychowanek Tarnovii strzelił gola w meczu z Gibraltarem
access_time 2015-09-08 10:20:33
Bartosz Kapustka, 18-letni wychowanek Tarnovii obecnie grający w Cracovii, zadebiutował wczoraj w reprezentacji Polski i zdobył gola w 73 minucie w meczu z Gibraltarem. Bartosz jest czwartym tarnowianinem, który dostąpił zaszczytu występu w koszulce z Orłem na piersi.
W poniedziałek w Warszawie został rozegrany mecz eliminacji do Euro 2016. Na Stadionie Narodowym Polacy pokonali Gibraltar, aż 8:1 umacniając się na drugim miejscu w tabeli grupy D. Bartosz Kapustka, 18-letni wychowanek Tarnovii Tarnów, a obecnie zawodnik ekstraklasowej Cracovii Kraków, pochodzący z podtarnowskiej Pogórskiej Woli, wszedł na boisko w 62. min (zmienił Jakuba Błaszczykowskiego), 11 minut później strzelił gola na 8:0. Bartek, którego pierwszym trenerem był Krzysztof Świerzb, został czwartym w historii tarnowskim piłkarzem występującym w dorosłej reprezentacji Polski. Pierwszym reprezentantem był nieżyjący już Antoni Barwiński, który rozegrał 17 spotkań. Następnym reprezentantem został Mateusz Klich (również podopieczny Krzysztofa Świerzba), który do tej pory wystąpił w 10 spotkaniach. W reprezentacji jeden mecz rozegrał Mirosław Kubisztal. Gratulujemy i czekamy na kolejne występy oraz gole!