Mościckie święto biegaczy (FOTO)
access_time 2015-10-05 09:16:18
W słoneczne, sobotnie popołudnie na terenach zielonych obok stadionu lekkoatletycznego i Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie odbył się II Mościcki Bieg o Puchar Zarządu Grupy Azoty. Na starcie stanęło ponad dwustu zawodników. Uczestnicy startowali na dystansach 1 km, 3330 metrów i 10 km.
W biegu na dystansie 3300 metrów w kategorii mężczyzn triumfował Paweł Malski (Runshop Team Tarnów), na drugim miejscu uplasował się Jarosław Makowiec (LKS Burzyn), a trzecie miejsce przypadło w udziale Michałowi Opockiemu (KU AZS PWSZ Tarnów). Wśród kobiet najlepszą zawodniczką okazała się Monika Smutek (Runshop Team) z Nowej Jastrząbki, drugie miejsce zajęła Weronika Brachucy z Porąbki Uszewskiej, a trzecie Sylwia Chrapusta z Koszyc Wielkich. W biegu głównym na dystansie 10 km klasyfikacja przedstawiała się następująco: Mężczyźni: I miejsce Marek Łabuz Tarnów II miejsce Paweł Molczyk Niwka III miejsce Piotr Hyży Tarnowiec Kobiety: I miejsce Dominika Gąsiorowska KU AZS PWSZ Tarnów II miejsce Katarzyna Zając Runshop Team Tarnów III miejsce Katarzyna Pasula Kenda Tarnów Biegowi towarzyszyły liczne imprezy dla dzieci. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie KANON przy współudziale: Stowarzyszenia Sportowego Sokół Tarnów, Zespołu Szkół Sportowych w Tarnowie, Rady Osiedla Mościce, Towarzystwa Przyjaciół Mościc. FOTO: Tomasz Schenk