Zwycięstwo SPR-u było blisko (FOTO)
access_time 2015-11-16 11:36:44
W dziewiątej kolejce spotkań o mistrzostwo I ligi piłki ręcznej mężczyzn zespół SPR Tarnów podejmował we własnej hali lidera rozgrywek Ostrovię Ostrów Wielkopolski. W początkowej fazie meczu tarnowianie grali bardzo słabo, popełniali dużo błędów i pozwolili osiągnąć gościom sporą przewagę.
W 16 minucie spotkania Ostrovia prowadziła już 13:6. Od tego momentu szczypiorniści SPR-u zaczęli odrabiać straty i po fragmencie dobrej gry na przerwę schodzili z wynikiem 11:14. Druga połowa była bardzo wyrównana i kilka razy na tablicy widniał wynik remisowy. Na minutę przed końcem spotkania tarnowianie przegrywali 27:28 i po stracie piłki przez gości mieli szansę doprowadzić do remisu. Niestety zabrakło skuteczności i wynik nie zmienił się do końca meczu. Ostatecznie SPR Tarnów uległ drużynie z Ostrowa Wielkopolskiego 27:28 (11:14). Po tym spotkaniu zespół SPR-u zajmuje szóste miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 10 punktów. Kolejny mecz tarnowianie rozegrają 21 listopada w Piotrkowie Trybunalskim. SPR: Ciochoń, Nowak M., Barnaś - Misiewicz 5, Szatko 5, Karwowski 5, Kubisztal 4, Dutka 2, Wajda 2, Grzesik 1, Sanek 1, Nowak Ł. 1, Kowalik 1, Niemiec M., Jewuła, Niemiec B. Ostrovia: Adamczyk, Foluszny, Marciniak - Łyżwa 8, Tomczak 6, Kuśmierczyk 5, Stępniak 2, Krzywda 2, Klara 1, Wojciechowski 1, Bielec 1, Staniek 1, Kierzek 1, Śliwiński FOTO: Tomasz Schenk