Siatkarki MKS-u Energi Kalisz lepsze od tarnowianek
access_time 2023-01-28 10:45:00
W trzynastej kolejce spotkań o mistrzostwo TAURON Ligi, siatkarki Roleskiego Grupy Azoty ANS Tarnów po raz kolejny zaprezentowały się przed własną publicznością. W piątek, w Arenie Jaskółce Tarnów zmierzyły się z zajmującą piątą lokatę w ligowej tabeli, Energą MKS Kalisz. W pierwszej rundzie tarnowianki w wyjazdowym spotkaniu pokonały kaliszanki 3-2 (25-21, 25-19, 18-25, 16-25, 15-11).

Gospodynie bardzo dobrze rozpoczęły to spotkanie. Po ataku Marcyniuk i dwóch asach Kowalskiej prowadziły 3:0. W kolejnym fragmencie tarnowianki utrzymywały niewielka przewagę (9:4). W tym momencie o czas poprosił trener gości Marcin Widera. Rozmowa z zawodniczkami przyniosła oczekiwany efekt i kaliszanki szybko zaczęły odrabiać straty. Po kilku skutecznych akcjach przyjezdnych prowadzenie siatkarek Roleskiego zmalało do jednego punktu (13:12). Z każdą chwilą kaliszanki grały coraz lepiej i budowały przewagę. Prowadziły już 13:19. Gospodynie jednak nie złożyły broni i odrobiły straty (20:22). Partię na korzyść siatkarek Energi zakończyła nieudana zagrywka Kowalskiej (23:25).

W drugim secie tarnowianki również rozpoczęły od prowadzenia (5:0). Kontrolowały przebieg gry i nie pozwoliły na zbyt wiele rywalkom. Zbudowały bezpieczną przewagę, którą systematycznie powiększały (17:11) i (20:12). Ostatecznie rozstrzygnęły tę partię na swoją korzyść 25:16 i doprowadziły do remisu w spotkaniu 1:1.

Trzeci set był bardzo wyrównany, a wynik oscylował w okolicach remisu.. Kibice mogli oglądnąć szereg długich wymian i efektownych obron. W końcówce partii był remis 24:24. Lepiej ostatni fragment rozegrały przyjezdne, które pokonały gospodynie 25:27.

Początek czwartego seta również był wyrównany. W kolejnych minutach kaliszanki pomalutku zaczęły budować przewagę. Po skutecznych atakach Rasińskiej i Drużkowskiej coraz bardziej odskakiwały tarnowiankom (14:6). Gospodynie zmniejszyły jeszcze nieco start, ale nie zdołały zatrzymać rozpędzonych podopiecznych trenera Widery, które zwyciężyły w tej partii 19:25 i w całym spotkaniu 1:3.

MVP: Karolina Drużkowska

ROLESKI GRUPA AZOTY Tarnów – Energa MKS Kalisz 1:3 (23:25, 25:16, 25:27, 19:25)

Roleski: Ociepa (2), Kowalska (17), Marcyniuk (12), Ponikowska (15), Łyczakowska (3), Świstek (19), Żurawska (libero) oraz Szczepańska, Szumera, Pawłowska (libero), Mroczek, Mazenko (5) i Rybak (1)

MKS: Kuligowska (2), Fedorek (9), Grabka (5), Drużkowska (21), Cygan (9), Rasińska (14), Lemańczyk (libero) oraz Wawrzyniak, Wójcik (10) i Bartkowska (2)