Udany rewanż koszykarek Pałacu
access_time 2023-01-22 22:28:00
W dziesiątej kolejce spotkań o mistrzostwo II ligi koszykówki kobiet, drużyna MKS Pałac Młodzieży Tarnów podejmowała przed własną publicznością zespół UKS Żak Nowy Sącz. W pierwszej rundzie podopieczne Krzysztofa Wawrzonka nieznacznie uległy sądeczankom 60-57 (17-18, 12-11, 18-15, 13-13), tak więc niedzielny mecz był okazją do rewanżu. Tarnowianki przed tym spotkaniem z dorobkiem 13 punktów zajmowały 2 miejsce w ligowej tabeli, koszykarki Żaka zgromadziły 2 punkty mniej i plasowały się na 5 pozycji.

Pierwsza kwarta meczu była dość wyrównana. Tarnowianki rozpoczęły od prowadzenia 4:0 po czym zaczęły popełniać szereg błędów, które szybko wykorzystały sądeczanki, które doprowadziły do remisu, a następnie wypracowały niewielką przewagę (9:10). Po rzucie za trzy punkty Klimas, gospodynie odzyskały prowadzenie(12:10) i utrzymały je do końca kwarty, którą wygrały 18:16.

W drugiej części spotkania zespoły grały kosz za kosz. W tarnowskich szeregach świetnie spisywała się niesamowicie skuteczna Zuzanna Piwkowska. Ostatecznie podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka wygrały tę partię 26:24.

Trzecia kwarta to okres bardzo dobrej gry tarnowianek. Kibice oglądali efektowne akcje zakończone celnymi rzutami. Punktowała Weronika Węglarz, trwał festiwal "trójek" w wykonaniu Aleksandry Klimas. Gospodynie zbudowały sporą przewagę wygrywając tą kwartę 21:6.

W ostatniej części meczu koszykarki Pałacu kontrolowały grę. Pokonały sądeczanki 21:17 i całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu MKS Pałac Młodzieży Tarnów 86:63.

MKS Pałac Młodzieży Tarnów – UKS Żak Nowy Sącz 86:63 (18:16, 26:24, 21:6, 21:17).