Siatkarki Volley'a lepsze od tarnowianek w ostatnim meczu pierwszej rundy rozgrywek
access_time 2023-01-13 23:44:00
W ostatniej kolejce spotkań pierwszej rundy o mistrzostwo TAURON Ligi, siatkarki Roleskiego Grupy Azoty ANS Tarnów podejmowały przed własną publicznością sąsiada z ligowej tabeli, drużynę Volley Wrocław. Obydwa zespoły wygrały po cztery z rozegranych dotychczas dziesięciu spotkań. Zespół z Wrocławia przed tym meczem zajmował ósme miejsce (12 pkt.) w ligowej tabeli, tarnowianki dziewiąte (11 pkt.).

Początek spotkania należał do wrocławianek, które rozpoczęły od prowadzenia 0:3. Gospodynie szybko odrobiły straty doprowadzając do remisu 4:4. W kolejnej części seta gra obydwu drużyn falowała. Najpierw tarnowianki popełniały sporo błędów i miały problem ze skończeniem ataku, co wykorzystały wrocławianki i objęły prowadzenie 4:8, następnie słabszy okres gry zanotowały przyjezdne i gospodynie objęły prowadzenie 10:9. W kolejnych fragmentach lepiej zagrały siatkarki Volley'a, szybko odbudowały przewagę i zakończyły tę partię wynikiem 19:25.

W drugim secie wrocławianki radziły sobie znacznie lepiej od gospodyń, kontrolowały przebieg gry, utrzymywały bezpieczną przewagę i wygrały tą odsłonę 20:25.

Początek trzeciego seta to okres lepszej gry podopiecznych Marcina Wojtowicza. Po asach Świstek tarnowianki prowadziły już 9:5. W kolejnych akcjach wrocławianki zaczęły punktować i szybko odrabiały straty, doprowadzając do remisu 11:11. W dalszej fazie seta gra była bardzo wyrównana, a wynik oscylował w okolicach remisu (17:17). W końcowej części gospodynie wypracowały sobie niewielką przewagę (20:17) jednak siatkarki Volley'a po serii skutecznych zagrań ponownie doprowadziły do remisu. Ostatni fragment zdecydowanie lepiej zagrały przyjezdne, które pokonały tarnowianki w tym secie 20:25 i w całym spotkaniu 0:3.

Kolejny mecz siatkarki Roleskiego Grupy Azoty ANS Tarnów rozegrają 23 stycznia. W pierwszym meczu rundy rewanżowej zmierzą się w Arenie Jaskółce Tarnów z drużyną OnlyBio Pałac Bydgoszcz.

MVP: Julia Szczurowska

Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów – Volley Wrocław 0:3 (19:25, 20:25, 20:25)

Roleski: Świstek (10), Ponikowska (8), Marcyniuk (7), Ociepa (7), Kowalska (3), Łyczakowska (2), Żurawska (libero), Pawłowska (libero) oraz Szumera (8), Szczepańska
#Volley: Szczurowska (15), Pacak (12), Bączyńska (11), Bidias (6), Witowska (5), Muhlsteinova (2), Saad (libero).