Ruszyły rozgrywki III ligi. Na inaugurację sezonu piłkarze Unii Tarnów ulegli Sokołowi Sieniawa
access_time 2022-08-06 22:44:00
W meczu pierwszej kolejki rozgrywek o mistrzostwo III ligi piłki nożnej, drużyna ZKS Unia Tarnów podejmowała na stadionie TOSiR przy ul. Piłsudskiego ekipę Sokoła Sieniawa.

Mecz od samego początku nie układał się po myśli gospodarzy. Tarnowianie grali pod dyktando gości. W pierwszej części spotkania żadnej z drużyn nie udało się umieścić piłki w bramce rywali i ta część meczu zakończyła się bezbramkowym remisem.

Pierwsze dwadzieścia minut drugiej połowy wyglądało bardzo podobnie. Od 65 minuty podopieczni trenera Radosława Jacka grali w osłabieniu, po tym jak drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został kapitan zespołu Artur Biały. Goście wykorzystali przewagę liczebną i dwukrotnie pokonali bramkarza gospodarzy. Mecz zakończył się zwycięstwem Sokoła Sieniawa 0:2.

Szansę na zdobycie pierwszych ligowych punktów w sezonie 2022/2023 tarnowianie będą mieli już za tydzień. W wyjazdowym spotkaniu zmierzą się z drużyną Orlęta Radzyń Podlaski.

ZKS Unia Tarnów – MKS Sokół Sieniawa 0:2 (0:0)

Unia: Zagórowski, Rachfał, Kajpust, Łazarz, Adamski, Orlik, Putin, Dubas, Wardzała, Palonek, Biały

Rezerwowi: Zając, Węgrzyn, Sierczyński, Biś, Bednarek, Mida, Ciuruś

Bramki: Oziębło 74', Lis 80'