Już po raz osiemnasty amatorzy biegania rywalizowali w Biegu Sanguszków
access_time 2022-05-15 22:46:00
Kilkuset zawodników stanęło w niedzielę na starcie 18 edycji Biegu Sanguszków. W programie imprezy znalazły się biegi dla dzieci i młodzieży oraz bieg główny na dystansie 10 kilometrów. Organizatorami wydarzenia są Uczniowski Klub Sportowy „Ogrodnik", działający przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie oraz Stowarzyszenie Kępa Sport.

Zmagania dzieci i młodzieży rozpoczęły się o godz. 11. Najmłodsi biegacze w zależności od wieku pokonywali trasy o długości od 50 do 1000 metrów, położone w parku Sanguszków.

Godzinę później na starcie stanęli uczestnicy 10-kilometrowego biegu głównego. Wyruszyli z Parku Sanguszków, a następnie pobiegli w kierunku ul. Sanguszków, ulicą Lotniczą, Aleją Tarnowskich oraz ulicą Harcerską.

Najszybciej trasę biegu głównego w kategorii open pokonał Tomasz Wątroba z Tarnowa (00:35.55), tuż za nim na mecie pojawił się Janusz Syrowy (Tarnów), a trzecie miejsce zajął Dominik Kryca (Team Kopeć).

Wśród pań najszybciej 10-kilometrową trasę pokonała Marta Prajzner (Krościenko Wyżne), drugie miejsce zajęła Patrycja Świerczek (Klub Biegowy Perła Kraków), a trzecie Joanna Szczepanik (AZS AWF Kraków Masters).

Na mecie na uczestników biegu czekały pamiątkowe medale, a dla zwycięzców przewidziano nagrody rzeczowe.