Lider wygrywa w Tarnowie
access_time 2021-11-29 00:05:00
W przedostatniej kolejce pierwszej rundy spotkań o mistrzostwo pierwszej ligi futsalu mężczyzn, zespół Unii Tarnów podejmował w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie aktualnego lidera ligowej tabeli, drużynę BSF Bochnia.

Gospodarze świetnie rozpoczęli to spotkanie. W 8 minucie po bramkach Konrada Frysia i Dawida Sojdy tarnowianie prowadzili 2:0. Podrażnieni takim wynikiem goście zaczęli mocniej naciskać na rywali. W dziesiątej minucie bramkę kontaktową zdobył Tomasz Palonek, a minutę później do bramki gospodarzy trafił Minor Lineker Cabalceta Chavarria, doprowadzając do remisu 2:2. W pierwszej połowie futsaliści z Bochni trafili do tarnowskiej bramki jeszcze trzy razy i ta część spotkania zakończyła się prowadzeniem podopiecznych trenera Klaudiusza Hirscha 5:2.

W drugiej połowie obie drużyny miały kilka dogodnych sytuacji strzeleckich jednak żadnej z nich nie udało się trafić do bramki rywali i spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny BSF Bochnia 2:5.

Tarnowianie z dorobkiem 16 punktów zajmują 5 miejsce w ligowej tabeli. W ostatniej kolejce pierwszej rundy zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z drużyną FC 2016 Siemianowice Śląskie.

ZKS Unia Tarnów – BSF Bochnia 2:5 (2:5)

Unia: Wałach Jakub, Waryłkiewicz Mateusz, Przybył Wojciech, Grzesiak Tomasz, Chudyba Damian, Nosek Michał, Fryś Konrad (k), Jodłowski Piotr, Adamski Szymon, Świderski Filip, Wardzała Dominik, Sojda Dawid, Mroczka Mateusz

BSF: Burzej Kacper, Minor Lineker Cabalceta Chavarria, Matras Piotr, Wędzony Adam, Budzyn Arkadiusz, Jaszczyński Krystian (k), Zając Patryk, Łękawa Konrad, Palonek Tomasz, Maślak Jakub, Milinton Andrey Tijerino Calderon, Matlęga Mateusz, Kolanowski Dawid, Musiał Andrzej

Bramki: Konrad Fryś (3'), Dawid Sojda (9'), Tomasz Palonek (10'), Minor Lineker Cabalceta Chavarria (11',19'), Adam Wędzony (13', 20')