Kolejne zwycięstwo tarnowskich siatkarek
access_time 2021-10-10 18:53:00
W trzeciej kolejce spotkań o mistrzostwo I ligi piłki siatkowej kobiet, lider tabeli - zespół Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów - podejmował we własnej hali kolejnego beniaminka, drużynę Libero VIP Aleksandrów Łódzki.

Przed meczem rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, dr hab. Małgorzata Kołpa wręczyła upominki siatkarkom, które w maju ubiegłego roku zdobyły pierwszy w historii PWSZ tytuł Akademickich Mistrzyń Polski. Uhonorowano także trenerów Jana Salamona i Michała Madejskiego.

Akademickie Mistrzynie Polski: Iwona Bąk, Dominika Bochenek, Nina Chojnacka, Agnieszka Cur, Marta Dąbrowska, Simona Dreczka, Paulina Krześlak, Oliwia Rzepa, Gabriela Stachura, Daria Starzyk, Malwina Stroińska, Kalina Warchoł, Dominika Zelek.

Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęły siatkarki z Aleksandrowa. Prowadziły już 2:6, wtedy czas wziął tarnowski szkoleniowiec Marcin Wojtowicz i gra gospodyń szybko wróciła na właściwe tory. Pozostała część seta toczyła się już pod dyktando tarnowianek, które rozstrzygnęły go na swoją korzyść 25:14.

Siatkarki Libero miały fragment dobrej gry i postawiły się gospodyniom tylko w drugiej partii spotkania. Prowadziły już 14:17 jednak doświadczone siatkarki Roleskiego szybko doprowadziły do remisu i osiągnęły przewagę, wygrywając tego seta 25:22.

W trzeciej partii zawodniczki gości nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Tarnowianki dominowały we wszystkich elementach i pewnie wygrały tą część spotkania 25:11 i cały mecz 3:0.

Siatkarki Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów bez straty seta są liderkami ligowej tabeli.

MVP meczu: Adrianna Kukulska.

Kolejne spotkanie zawodniczki Roleskiego Grupy Azoty PWSZ Tarnów rozegrają 16 października w Białymstoku, a ich  rywalkami będzie drużyna KS BAS Kombinat Budowlany Białystok.

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Libero VIP Aleksandrów Łódzki 3:0 (25:14, 25:22, 25:11)