Bruk-Bet Termalica Nieciecza wraca do ekstraklasy
access_time 2021-06-13 20:56:00
W ostatnim spotkaniu o punkty Fortuna 1 ligi w sezonie 2020/2021, piłkarze z Niecieczy zmierzyli się z drużyną Stomilu Olsztyn. W rundzie jesiennej gospodarze pokonali zespół z Olsztyna 4:1. Przed tym meczem niecieczanom brakowało tylko jednego punktu, by awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Niedzielne spotkanie od pierwszych minut przebiegało pod dyktando gospodarzy. Podopieczni trenera Mariusza Lewandowskiego zdecydowanie częściej byli w posiadaniu piłki, jednak nie udało im się wypracować skutecznej akcji ofensywnej. Po przerwie nadal przeważali gospodarze, ale zawodziła skuteczność. Olsztynianie skupili się na grze defensywnej i skutecznie przeszkadzali rywalom w skonstruowaniu dogodnej sytuacji strzeleckiej. Ostatecznie piłkarze z Niecieczy zremisowali ze Stomilem 0:0, zdobyli upragniony punkt i po trzech latach przerwy wracają w szeregi piłkarskiej ekstraklasy.

Po zakończeniu spotkania, na płycie boiska odbyła się feta z okazji powrotu piłkarzy Bruk-Betu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Na scenie z napisem „Wracamy – Ekstraklasa 2021" zaprezentowani zostali wszyscy piłkarze oraz członkowie sztabu szkoleniowego „Słoni", którzy wywalczyli awans.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Stomil Olsztyn 0:0

Bruk-Bet Termalica: Loska – Grzybek, Bezpalec, Wlazło, Wasielewski – Stefanik, Hubinek, Radwański, Żyra – Snopczyński (86 Janiak), Zeman (86 Czarnowski). Stomil: Leszczyński – Bucholc (42 Brdak, 86 Florek), Tecław, Carolina, Straus – Sierant, Ogrodowski (79 Jońca), van Huffel, Hinokio – Mysiorski, Łuczak.

Sędziował: Sebastian Jarzębak (Piekary Ślaskie).

Żółta kartka: Sierant.