Wygrana futsalistów Unii Tarnów po zaciętej końcówce
access_time 2021-03-25 08:12:00
W zaległym spotkaniu trzynastej kolejki pierwszej ligi futsalu, zawodnicy Unii Tarnów zmierzyli się w środę w hali PWSZ w Tarnowie z zajmującą czwarte miejsce w ligowej tabeli drużyną BSF ABJ Bochnia. W pierwszej rundzie tarnowianie ulegli futsalistom z Bochni 2-8.

Pierwsza bramka w środowym spotkaniu padła już w pierwszej minucie, a jej autorem był zawodnik gości Mateusz Prokop. Niewiele później celnym strzałem popisał się Mateusz Mroczka, który doprowadził do remisu 1:1. Kolejne dwie bramki zapisał na swoim koncie Piotr Matras i w przerwie meczu drużyna z Bochni prowadziła już 1:3. W 37 minucie ponownie do bramki gospodarzy trafił Matras. Od tego momentu futsaliści Unii zaczęli odrabiać straty. Do bramki gości trafił Dawid Sojda, następnie Mateusz Mroczka dwukrotnie pokonał bramkarza BSF-u i doprowadził do remisu 4:4.  Pół minuty przed końcem spotkania gospodarze wykonywali rzut karny, który na bramkę zamienił Mateusz Mroczka i tym samym drużyna Unii Tarnów pokonała ekipę BSF ABJ Bochnia 5:4.