Był pijany, wjechał do rowu i próbował przekupić policjantów. Grozi mu 10 lat więzienia
access_time 2021-02-15 09:29:00
47-letni mieszkaniec gminy Radgoszcz, mając w organizmie 3,5 promila alkoholu, usiłował skorumpować dąbrowską drogówkę. Mężczyzna chwilę wcześniej swoim peugeotem wjechał do przydrożnego rowu.

Funkcjonariusze dąbrowskiej drogówki otrzymali zgłoszenie, że w przydrożnym rowie na terenie miejscowości Smyków znajduje się samochód, a jego kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Na miejsce przyjechał policyjny patrol. Kierowcy nic się nie stało, wyraźnie czuć było jednak od niego silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 47-latek ma 3,5 promila alkoholu w organizmie. - Zapewne stan upojenia alkoholowego mężczyzny i niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze, spowodowały że stracił on panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu - mówi asp. Ewelina Fiszbain, rzecznik prasowy dąbrowskiej policji.

Mężczyzna stracił prawo jazdy. To jednak nie koniec jego kłopotów. - 47-latek, chcąc uniknąć odpowiedzialności za jazdę na podwójnym gazie, w trakcie przewożenia go do Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej próbował przekupić policjantów. Za „zapomnienie o sprawie” oferował im gotówkę w kwocie 500 złotych i obiecywał kolejną kwotę 1000 zł po umożliwieniu skorzystania z bankomatu. Mężczyzna został zatrzymany, a po czynnościach przekazany pod opiekę członka rodziny. Pieniądze, które oferował mundurowym zostały zabezpieczone - informuje rzecznik.

47-latka czeka rozprawa przed dąbrowskim sądem, gdzie odpowie nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale też za próbę przekupstwa policjantów. Grozi mu za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja

Komentarze...