Ania szuka genetycznego bliźniaka. Możesz pomóc
access_time 2021-01-21 05:25:00
Ania Tyrka, mieszkanka Łukowej w powiecie tarnowskim, w listopadzie zeszłego roku dowiedziała się, że choruje na ostrą białaczkę szpikową. Jej codzienność zmieniła się o 180 stopni. Walczy o życie i musi znaleźć swojego niespokrewnionego Dawcę szpiku. Każdy może jej pomóc wygrać tę walkę – wystarczy zarejestrować się do bazy potencjalnych Dawców szpiku.

Zaczęło się od bólu głowy

Ania jest ukochaną żoną Darka i mamą trójki wspaniałych dzieci, 5-letniej Zuzi oraz 3-letnich bliźniąt, Zosi i Karola. Rodzina to cały jej świat. W ostatnim czasie zajmowała się domem i dziećmi. W planach miała powrót do pracy. Niestety pod koniec zeszłego roku los nie był dla Ani łaskawy. Początkowo niegroźnie wyglądające objawy, takie jak ból głowy i przemęczenie przyniosły niespodziewaną diagnozę – ostrą białaczkę szpikową.

Choroba wywróciła życie Ani i jej rodziny do góry nogami. Trafiła na oddział hematologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie poddawana jest leczeniu chemioterapią. Jej codziennością stały się szpitalna sala, nieustające badania, ale także rozłąka i tęsknota za dziećmi i mężem. - Moim największym marzeniem jest jak najszybciej wrócić do zdrowia. Bardzo chcę móc znów zajmować się dziećmi, rodziną. Być z nim i tak normalnie spędzać czas na codziennych obowiązkach i przyjemnościach – mówi Ania. Dziś wiadomo, że jedyną szansą na powrót do zdrowia jest dla niej przeszczepienie szpiku od Dawcy niespokrewnionego.

Każdy może pomóc

- Każdy z nas może pomóc Ani. Osoby, które jeszcze nie są zarejestrowane jako potencjalni Dawcy szpiku mogą dołączyć do bazy Dawców. Rejestracji można dokonać na stronie https://www.dkms.pl/pl/razem-dla-ani – wyjaśnia Anna Dorsz z Fundacji DKMS.

Pakiet rejestracyjny zostanie wysłany pocztą z Fundacji DKMS na adres podany w zgłoszeniu. Należy postępować zgodnie z instrukcją dołączoną do pakietu – wypełnić i podpisać formularz rejestracyjny oraz pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka na trzy pałeczki. Następnie należy odesłać pakiet do Fundacji DKMS wykorzystując do tego kopertę zwrotną na bezpłatną przesyłkę.

- Osoby, które już wcześniej rejestrowały się do bazy potencjalnych Dawców szpiku mogą również dołączyć do akcji dla Ani. Serdecznie zachęcam Państwa, abyście poinformowali swoich znajomych, np. przez media społecznościowe o tym, że można dokonać rejestracji na stronie www.dkms.pl/razem-dla-ani. Możecie Państwo stać się wzorami do naśladowania, inspiracją dla swoich bliskich i znajomych. Wasza postawa może zachęcić ich do tego, by również zostać potencjalnym Dawcą szpiku kostnego. Już niejednokrotnie przekonaliśmy się w Fundacji, że udostępnianie adresu strony rejestracyjnej realnie zwiększa liczbę rejestrujących się osób. Zapraszam też do zamawiania paczek z kilkoma pakietami rejestracyjnymi dla swoich najbliższych. Zamówienia można składać mailowo na adres anna.dorsz@dkms.pl A więc do dzieła! – apeluje Anna Dorsz.

Komentarze...