Grupa Azoty lepsza od Piotrkowianina
access_time 2020-12-07 08:00:00
W przedostatnim spotkaniu pierwszej rundy rozgrywek o mistrzostwo PGNiG Superligi szczypiorniści Grupy Azoty SPR Tarnów podejmowali sąsiada z ligowej tabeli, zespół Piotrkowianina Piotrków Trybunalski.

W pierwszej połowie lepiej prezentowali się zawodnicy Piotrkowianina. Gospodarze popełniali wiele błędów, zawodziła skuteczność co przełożyło się na wynik pierwszej części 8:11 na korzyść gości.

W drugiej części spotkania gospodarze zdołali jednak odwrócić losy meczu. Bardzo dobrze w ataku spisywał się Przemysław Mrozowicz, który 6 razy w drugiej połowie pokonał bramkarza gości. Na kwadrans przed zakończeniem tarnowianie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu. Piotrkowianie doprowadzili jeszcze do remisu jednak w ostatnich 10 minutach gospodarze wypracowali sobie przewagę i utrzymywali bezpieczny dystans. Ostatecznie podopieczni trenera Patrika Liljestranda wygrali to spotkanie 24:21.

Zwycięstwo z Piotrkowianinem pozwoliło tarnowianom awansować na 12 miejsce w ligowej tabeli i uciec ze strefy spadkowej.

W ostatnim spotkaniu tej rundy szczypiorniści Grupy Azoty SPR Tarnów zmierzą się już za tydzień w wyjazdowym meczu z zespołem Chrobry Głogów.

Grupa Azoty SPR Tarnów - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 24:21 (8:11)

Grupa Azoty: Małecki (8/25 - 32 proc.), Liljestrand (2/6 - 33 proc.) - Mrozowicz 7, Tokuda 7, Yoshida 4, Kużdeba 3, Kowalik 1, Kniaziew 1, Wojdan 1, Sanek, Majewski, Pedryc, Wajda

Piotrkowianin: Kot, Ligarzewski – Pacześny 4, Matyjasik 4, Rutkowski 4, Mastalerz 3, Swat 3, Surosz 2, Mosiołek 1, Turkowski, Sobut, Szopa, Tórz, Kaźmierczak, Pożarek