Porażka koszykarek Pałacu Młodzieży
access_time 2020-12-06 11:47:00
W kolejnym spotkaniu w ramach rozgrywek o mistrzostwo II ligi koszykówki kobiet, zawodniczki MKS Pałac Młodzieży Tarnów podejmowały we własnej hali drużynę SKF Jura Basket Zabierzów. W pierwszej rundzie tarnowianki pewnie pokonały koszykarki z Zabierzowa 49:79.

W sobotniej konfrontacji z zespołem z Zabierzowa podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka wypadły słabiej niż w pierwszym spotkaniu. Tarnowianki pomimo dobrej gry wygrały tylko drugą kwartę meczu, nieznacznie ulegając w trzech pozostałych. W ostatniej części spotkania koszykarki gości wypracowały sobie przewagę kilkunastu punktów. W końcowych minutach gospodynie złapały wiatr w żagle, poprawiły skuteczność i szybko zaczęły odrabiać straty. Zniwelowały różnicę do 4 punktów jednak zabrakło czasu, aby doprowadzić choćby do remisu. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 68:72.

Kolejne spotkanie tarnowskie koszykarki zagrają za 2 tygodnie na wyjeździe z UKS Żak Nowy Sącz o godz. 11:00.

MKS PM Tarnów - SKF Jura Basket Zabierzów. 68:72 (18:24, 19:15, 7:12, 24:21)

MKS PM: Paulina Liszka 17, Kinga Jaworska 11, Debora Sajdak-Malec 10, Barbara Śmiertka 8, Magdalena Maksymowicz 7 (1x3), Emilia Bartoszek 4, Kornelia Jaworska 3, Gabriela Wajda 2, Gabriela Ramian 2, Gabriela Kotlarz 2, Katarzyna Śmiertka 2, Aleksandra Kopacz.