Drugie zwycięstwo Grupy Azoty SPR Tarnów w tym sezonie
access_time 2020-11-11 23:07:00
Po blisko miesięcznej przerwie spowodowanej zachorowaniami na koronawirusa w zespołach PGNiG Superligi, na parkiet powrócili szczypiorniści Grupy Azoty SPR Tarnów. Dwa dni temu podopieczni trenera Patrika Liljestranda po dobrym meczu ulegli na wyjeździe mistrzowi Polski – Łomży Vive Kielce.

W środę tarnowianie zmierzyli się z sąsiadem z ligowej tabeli, zespołem MMTS Kwidzyn. Przed tym spotkaniem obydwie drużyny miały taki sam bilans punktowy – 1 zwycięstwo i 4 porażki.

Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła dopiero w 5 minucie, a rzucił ją szczypiornista MMTS-u Ryszard Landzwojczak. Chwilę później goście prowadzili 2:0. W tym momencie tarnowianie zaczęli odrabiać straty i strzelili 5 kolejnych bramek. Rewelacyjnie między słupkami spisywał się tarnowski bramkarz, Patryk Małecki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:9.

Początek drugiej części spotkania to okres dość wyrównanej gry. W ostatnim kwadransie gospodarze wykorzystali zastój gości i strzelili kolejnych 5 bramek. Tarnowianie utrzymali przewagę do końca meczu i ostatecznie pokonali ekipę Bartłomieja Jaszki 26:23.

Grupa Azoty SPR Tarnów – MMTS Kwidzyn 26:23 (12:9)