Sparingowa wygrana z gwardią Opole
access_time 2020-08-15 04:17:00
Piłkarze ręczni Grupy Azoty SPR Tarnów rozegrali kolejny mecz kontrolny. Tym razem tarnowscy szczypiorniści zmierzyli się z drużyną Gwardii Opole, pokonując gości 26:20. Była to druga wygrana podopiecznych Patrika Liljestrand’a i Marcina Janasa.

Początek spotkania to okres bardzo wyrównanej gry. Do dwudziestej minuty wynik oscylował w okolicach remisu. Ostatnie dziesięć minut tej części meczu należało jednak do gospodarzy. Szybko uzyskali oni przewagę i systematycznie ją powiększali. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:8.

W drugiej połowie przewaga tarnowian wzrastała, a w 41 minucie piłkarze ręczni Grupy Azoty prowadzili już 19:10. Gościom udało się odrobić kilka bramek, jednak to gospodarze rozstrzygnęli to spotkanie na swoją korzyść, pokonując podopiecznych Rafała Kuptela 26:20.

Grupa Azoty SPR Tarnów – Gwardia Opole 26:20 (13:8)

Bramki dla Grupy Azoty Tarnów: Tokuda 6, Kniazeu 6, Wojdan 3,  Mrozowicz 2, Yoshida 2, Dadej 2, Wajda 2, Kużdeba 1, Sanek 1, Pedryc 1

Bramki dla Opola: Działakiewicz 5, Kucharzyk 3, Mauer 3, Milewski 2, Stefani 2, Lemianiak 1, Kawka 1, Skraburski 1, Kowalski 1.