Rekord życiowy i dwa złote medale Mateusza Różańskiego
access_time 2020-03-03 03:34:00
Dwa złote medale – w kategorii seniorów i młodzieżowej – rozgrywanych w Toruniu 64. Halowych Mistrzostw Polski w lekkoatletyce wywalczył wczoraj skoczek w dal AZS PWSZ Tarnów, Mateusz Różański. Podopieczny trenera Jarosława Wałaszka uzyskał wynik 7.80 m ustanawiając nowy rekord życiowy.

Niespełna dwudziestodwuletni wojniczanin Mateusz Rożański rozpoczął starty od nieudanej próby, w której zmierzono mu odległość 5.35 m. Drugi skok spalił i po dwóch kolejkach klasyfikowany był na dziewiątej pozycji. Trzecia próba była więc dla niego ostatnią szansą na zapewnienie sobie awansu do czołowej ósemki. Na szczęście była to próba bardzo udana, gdyż zawodnik AZS PWSZ uzyskał w niej 7.80 m, poprawiając o centymetr dotychczasową „życiówkę”, ustanowioną w ubiegłym roku podczas zawodów w Aleksandrowie Łódzkim. Dwie kolejne próby Mateusz Różański spalił, w ostatniej – mając już zapewniony tytuł mistrzowski – skoczył natomiast 7.67 m. Drugie miejsce zajął w Toruniu Piotr Tarkowski z AZS-AWF Biała Podlaska – 7.77 m, a trzeci był Norbert Kański z AZS AWFiS Gdańsk – 7.70 m.

Dla Mateusza Różańskiego był to już trzeci medal Halowych Mistrzostw Polski seniorów. W 2018 roku rezultatem 7.73 m wywalczył złoty medal, w ubiegłym roku wynik lepszy o cztery centymetry dał mu natomiast tytuł halowego wicemistrza Polski.