Porażka tarnowskich siatkarek z "Solną" po zaciętym meczu w Wieliczce
access_time 2020-02-16 09:38:00
W ostatnim spotkaniu wyjazdowym tego sezonu, siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów zmierzyły się z zajmującym szósta lokatę w ligowej tabeli, zespołem 7R Solna Wieliczka. Po czterech zaciętych i emocjonujących partiach na tablicy widniał remis, ostatecznie dopiero w tie-braek’u i grze na przewagi, gospodynie dopisały na swoje konto dwa punkty.

Pierwsze dwa sety należały do gospodyń, które wygrały je 25:16 i 27:25. W trzecim, po niezwykle zaciętej walce na przewagi, górą były tarnowianki (28:30). Czwarta część to okres słabej gry siatkarek Solnej, który wykorzystały zawodniczki Grupy Azoty, gładko wygrywając 14:25 i tym samym doprowadzając do remisu w meczu 2:2. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. Piąty set był niezwykle wyrównany. Żadnej z drużyn nie udało się wypracować większej przewagi, ostatecznie minimalnie lepsze okazały się zawodniczki Solnej, które pokonały tarnowianki 20:18 i dopisały dwa punkty do swojego dorobku.

Kolejny mecz siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów rozegrają w najbliższą sobotę w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Zmierzą się z zespołem AZS Politechniki Śląskiej Gliwice.

7R Solna Wieliczka - Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:2 (25:16, 27:25, 28:30, 14:25, 20:18).