Przetargi na budowę domu kultury na osiedlu Westerplatte i przebudowę przedszkola przy Krzyskiej już ogłoszone
access_time 2020-02-05 15:55:00
Miasto ogłosiło przetargi na budowę domu kultury na osiedlu Westerplatte i przebudowę Przedszkola nr 15 przy ul. Krzyskiej. Według warunków przetargu obydwa obiekty mają być gotowe w 2022 roku.

Osiedlowy dom kultury na osiedlu Westerplatte ma kosztować 3,5 miliona zł. Obiekt ma być gotowy w 2022 roku. Dom kultury będzie miał łączną powierzchnię blisko 608 m kw., w tym ponad 500 m kw. powierzchni użytkowej. Znajdzie się w nim sala kinowo-widowiskowa dla 120 osób, biblioteka, klub fitness, zaplecze dla pracowników. W hallu dostępna będzie również kawiarnia oraz przestrzeń wystawiennicza.

Z kolei na modernizację przedszkola w Krzyżu w budżecie miasta zapisano 4 miliony złotych, inwestycja polegać będzie na rozbudowie istniejącego obiektu o nowy budynek połączony z dotychczas istniejącym przewiązką. Stary budynek zostanie gruntowanie przebudowany i zmodernizowany. Po zakończeniu prac w przedszkolu będzie działać sześć oddziałów.

- Dotychczasowy obiekt stał się za ciasny, bo dzielnica się rozbudowuje i stąd decyzja o rozbudowie, modernizacji i stworzeniu dzieciom jak najlepszych warunków – mówi prezydent Tarnowa Roman Ciepiela. Po zakończeniu inwestycji przedszkole będzie miało łącznie1 tys. 328,40 m kw. powierzchni użytkowej (budynek obecnie użytkowany – ok. 353 m kw., nowy budynek 975,5 m kw.)

Na zdj. poniżej wizualizacje przyszłego domu kultury i przedszkola

Komentarze...