Przedszkolaki wystawiły jasełka dla niepełnosprawnych
access_time 2020-01-24 08:03:00
Dzieci z Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP w Tarnowie, wystawiły wyjątkowe jasełka dla podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II.

„Oto dobra nowina: Maryja porodziła syna”. Bóg narodził się w skromnej stajence i przemówił przez wiele czystych, małych serc. Do wspólnego świętowania tego niezwykłego wydarzenia, dzieci z Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP przy ulicy Osiedle 8 w Tarnowie, zaprosiły osoby z niepełną sprawnością – uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II prowadzonego przez Fundację REPI. 

Dyrektorem placówki, wychowującej dzieci w duchu religii rzymskokatolickiej, jest siostra Maria Bielaszka. – Przygotowanie jasełek i zaproszenie Warsztatu jest dowodem wdzięczności za pracę terapeutów oraz za zaangażowanie uczestników w proces terapii. W czasie naszej działalności spotkaliśmy się z życzliwą pomocą Warsztatu, za którą jesteśmy wdzięczni. Wdzięczność tę możemy okazać ucząc się kolęd, teksu sztuki, ruchu scenicznego – podzielenia się tą radością ze społecznością Warsztatu. - mówi siostra Maria.

Do uroczystych jasełek dzieci przygotowywały się pilnie pod okiem siostry dyrektor i nauczycielek Elżbiety Łabno, Doroty Szarek, Oktawii Miękiny oraz Kingi Prusak. - Piękne dekoracje i muzyka stanowiły wspaniałą oprawę występu. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, w znakomitych strojach prezentowali się doskonale. Z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie oraz wokalne. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem patrząc na przedszkolaków z podziwem i wzruszeniem. - mówi Tomasz Wardzała, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II.

Po przedstawieniu uczestnicy Warsztatu zostali obdarowani dobrym słowem, wykonanymi przez dzieci serduszkami oraz czekoladami. Uczestnicy Warsztatu zrewanżowali się słodkim poczęstunkiem i breloczkami, które przygotowali w pracowni obróbki laserowej. – Dziękujemy za zauważenie, docenienie i taki piękny gest. Nie możemy wyjść z podziwu przygotowanej godzinnej sztuki. Ogrom zaangażowania i pracy dzieci, nauczycielek, rodziców sprawiły, że wspomnienie dzisiejszego dnia będzie zawsze powodowało w nas wzruszenie. Nie spodziewaliśmy się czegoś takiego. - dziękował Tomasz Wardzała, który z uznaniem wypowiadał się też o kompetencjach społecznych i odwadze utalentowanych, małych aktorów, którzy podbili serca całej widowni. 

Fot. WTZ JP2 - Fundacja REPI

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A