Tarnowianki wygrywają po tie-break’u
access_time 2020-01-17 08:11:00
W meczu o mistrzostwo I ligi Małopolski w piłce siatkowej kobiet, drużyna UKS Jedynka Tarnów podejmowała przed własną publicznością zespół MKS Andrychów. Tarnowianki przed tym spotkaniem zajmowały drugie miejsce w ligowej tabeli, siatkarki z Andrychowa trzecie.

Gospodynie rozpoczęły to spotkanie od wysokiego prowadzenia (10:2). W drugiej części seta zawodniczki gości zaczęły odrabiać straty, doprowadziły do remisu, ale ostatnie słowo należało do siatkarek Jedynki, które wygrały go 27:25. Druga i trzecia partia to okres słabszej gry gospodyń. Szwankowało przyjęcie, zawodniczki myliły się w ataku co przełożyło się na gładkie zwycięstwo gości 15:25 i 14:25.

Tarnowianki wróciły do gry w czwartym secie. Poprawiły przyjęcie, punktowały w polu serwisowym i były skuteczne w ataku, co zaowocowało zwycięstwem w tej części 25:22. Do wyłonienia zwycięzcy w tym spotkaniu potrzebny był tie-brea’k.

Piąta partia to okres koncertowej gry w wykonaniu siatkarek Jedynki. Tarnowiankom wychodziło wszystko. Szybko uzyskały bezpieczną przewagę, której nie oddały do końca meczu. Ostatecznie wygrały tego seta 15:7 i całe spotkanie 3:2, dopisując dwa punkty na swoje konto.

UKS Jedynka Tarnów – MKS Andrychów 3:2 (27:25, 15:25, 14:25, 25:22, 15:7).