Świąteczny prezent od tarnowskich siatkarek
access_time 2019-12-22 11:07:00
Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów mają za sobą ciężki tydzień. W ciągu ostatnich dni rozegrały aż trzy ligowe spotkania. Dwa z nich rozstrzygnęły na swoją korzyść.

Po wygranej w Mielcu 2:3, tarnowianki uległy siatkarkom z Częstochowy 0:3. W sobotni wieczór podejmowały przed własną publicznością, drużynę SAN- Pajdy Jarosław. W zespole z Tarnowa zadebiutowały Nikola Abramajtys i Karolina Szczygieł, które wcześniej reprezentowały KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Siatkarki z Jarosławia były faworytem tego spotkania. Pierwszy set miał jednostronny przebieg. Dominowały w nim zawodniczki gości, gospodynie popełniły sporo błędów własnych i zawodniczki z Jarosławia wygrały go 17:25.

Początek drugiej części meczu był bardzo wyrównany. Obie drużyny grały punkt za punkt. Przy stanie 9:9 tarnowianki po skutecznych atakach i dobrej grze w bloku zaczęły odskakiwać rywalkom. Ostatecznie gospodynie rozstrzygnęły tego seta na swoją korzyść 25:22 i doprowadziły do remisu w tym spotkaniu.

W trzeciej odsłonie siatkarki z Jarosławia wypracowały sobie niewielka przewagę i utrzymywały ją przez większą część seta. Przy stanie 19:23 w polu serwisowym stanęła Marta Duda. Przy serii jej zagrywek tarnowianki doprowadziły do remisu 23:23. O wygranej musiała zadecydować gra na przewagi. Bliżej zwycięstwa w tej partii był zespół gości, który nie wykorzystał aż pięciu piłek setowych. Po skutecznym bloku tarnowianki rozstrzygnęły tego seta na swoją korzyść 32:30 i objęły prowadzenie w tym spotkaniu 2:1.

Przez większą część czwartego seta żadnej z drużyn nie udało się wypracować przewagi. Wynik oscylował w okolicach remisu. W końcowej części po skutecznym ataku Magdaleny Szabo tarnowianki prowadziły 22:20. W polu zagrywki punktowała Nikola Abramajtys. Gospodynie nie pozwoliły już przyjezdnym na zdobycie choćby jednego punktu. Ostatni punkt w tym meczu  zdobyła Magdalena Szabo i tym samym podopieczne trenera Łukasza Marciniaka dopisały 3 punkty na swoje konto, sprawiając ogromną radość, licznie zgromadzonym kibicom.

MVP spotkania została wybrana Karolina Szczygieł.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – SAN-Pajda Jarosław 3:1 (17:25, 25:20, 32:30, 25:20).