PWSZ w Tarnowie obroniła pozycję lidera
access_time 2019-11-25 04:31:00
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie jest najchętniej wybieraną przez studentów uczelnią tego typu w Polsce piąty rok z rzędu. Zgodnie z komunikatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „O wynikach rekrutacji na studia na rok akademicki 2019/2020” tarnowska uczelnia wyprzedziła drugą w zestawieniu PWSZ w Chełmie. Dodatkowo w zestawieniu 16 najpopularniejszych kierunków studiów w kraju znalazło się aż siedem z aktualnej oferty dydaktycznej PWSZ w Tarnowie.

W trakcie trzech tur naboru w elektronicznym systemie rekrutacji na studia, chęć rozpoczęcia nauki w Tarnowie wyraziło 2156 osób. Ostatecznie na studia wszystkich typów zapisały się 1554 osoby. Najpopularniejszymi kierunkami wybieranymi w PWSZ były: administracja (343 osoby), pielęgniarstwo (333), ekonomia (139), filologia angielska (136), informatyka (96), wychowanie fizyczne (83) i fizjoterapia (82).

- Ta informacja, co warte szczególnego podkreślenia - opracowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, jest dla nas szczególnie cenna. Potwierdza bowiem to, że młodzi ludzie nam ufają, a oferta dydaktyczna, jaką dla nich mamy skłania ich do wyboru studiów w PWSZ. Bardzo dziękuję za to zaufanie – mówi prof. dr hab. inż. Jadwiga Laska, rektor PWSZ w Tarnowie. - Gratuluję i dziękuję także wszystkim pracownikom uczelni, dzięki którym jesteśmy liderem już od pięciu lat – dodaje rektor Jadwiga Laska.

Zgodnie z informacją MNiSW studia w polskich uczelniach rozpoczęło w tym roku 424 328 osób. Ponadto aż siedem kierunków z aktualnej oferty dydaktycznej PWSZ w Tarnowie (informatyka, ekonomia, filologia angielska, finanse, administracja, automatyka i robotyka, fizjoterapia) znalazło się w gronie szesnastu najpopularniejszych kierunków na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich.

Jako ciekawostkę można dodać, że najwięcej osób ubiegało się w Polsce o przyjęcie na kierunki: japonistyka (26,1 osób na miejsce), matematyka i analiza danych (22,2), sinologia (19,5), sztuki nowoczesne (16), elektromobilność (15,9), komunikacja wizerunkowa (15,7).

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A