Tarnowscy szczypiorniści z pierwszym zwycięstwem w Superlidze
access_time 2019-09-23 06:44:00
W meczu o mistrzostwo PGNiG Superligi piłki ręcznej mężczyzn, zespół Grupa Azoty Tarnów podejmował we własnej hali drużynę Chrobrego Głogów. Spotkanie miało bardzo interesujący przebieg, a zwycięzca został wyłoniony dopiero po rzutach karnych.

Pierwsza część meczu to okres bardzo wyrównanej gry. Goście z Głogowa uzyskali niewielką przewagę 5:7, ale w końcówce pierwszej połowy zdecydowanie lepszą skuteczność mieli tarnowianie.  Rewelacyjnie między słupkami spisywał się bramkarz gospodarzy Patryk Małecki . Od dwudziestej minuty spotkania gospodarze trafili do bramki gości aż 6 razy, szczypiorniści Chrobrego tylko raz. Dzięki temu tarnowianie prowadzili po pierwszej połowie 15:11.

W drugiej części meczu goście systematycznie odrabiali straty. Na dziesięć minut przed końcem spotkania zawodnicy Chrobrego trafili aż cztery razy z rzędu i dzięki temu uzyskali prowadzenie 24:25. Tarnowianie szybko doprowadzili do remisu. W ostatnich minutach obydwie drużyny dołożyły po dwa trafienia i w regulaminowym czasie gry  mecz zakończył się wynikiem 27:27. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych. W niej szczypiorniści Grupy Azoty pomylili się tylko raz, natomiast po jednej skutecznej obronie zaliczyli: Patryk Małecki oraz Dawid Ciochoń i drużyna gospodarzy mogła świętować pierwsze w sezonie zwycięstwo.

Grupa Azoty Tarnów - Chrobry Głogów 27-27 k. 4-2 (15-11)

Grupa Azoty Tarnów: Grabowski 1, Wojdan 1, Sanek 4, Nowak 1, Lazarowicz 2, Tarcijonas 3, Kowalik 7, Dadej 1, Małecki 1, Kużdeba 5, Pedryc 1, Misiewicz, Grozdek, Ciochoń

Kary: Kamil Pedryc – 4 minuty, Mindaugas Tarcijonas – 2 minuty

Trener: Marcin Markuszewski

Chrobry Głogów: Wawrzyniak 3, Zdobylak 5, Podobas 1, Klinger 1, Babicz 2, Przysiek 1, Tylutki 1, Marszałek 1, Jamioł 2, Krzysztofik 4, Bekisz 3, Makowiejew 3, Stachera, Orpik, Kapela

Kary: Damian Krzysztofik, Rafał Jamioł, Marek Podobas po 2 minuty

Trener: Witalij Nat