Przegrana szczypiornistów Grupy Azoty Tarnów. Komplet punktów jedzie do Lubina
access_time 2019-09-08 17:43:00
Tarnowscy kibice długo czekali na ten moment, ale w końcu PGNiG Superliga wróciła do Tarnowa. W pierwszym meczu we własnej hali szczypiorniści Grupy Azoty Tarnów podejmowali zespół Zagłębia Lubin.

Od początku spotkanie było niezwykle wyrównane. Pierwsza połowa należała do gospodarzy, którzy po bardzo dobrej grze objęli prowadzenie 17:14. Po zmianie stron szczypiorniści Zagłębia szybko zaczęli odrabiać straty. Podopieczni trenera Bartłomieja Jaszki zdobyli trzy bramki z rzędu i w 36 minucie doprowadzili do remisu 17:17. Gospodarze bardzo słabo grali w ataku, zaczęli popełniać szereg błędów, które szybko wykorzystali goście. Spadła skuteczność zespołu Grupy Azoty co pozwoliło rywalom na systematyczne budowanie przewagi. Bardzo dobrze między słupkami spisywał się bramkarz Zagłębia Marcin Schodowski. Ostatnie minuty spotkania należały do szczypiornistów z Lubina, którzy pewnie pokonali beniaminka z Tarnowa 27:35.

W następnej serii spotkań zawodnicy Marcina Markuszewskiego zmierzą się na wyjeździe z Gwardią Opole. Mecz rozpocznie się w sobotę 14 września o godz. 18.30. Brązowy medalista zeszłego sezonu przegrał w II kolejce z Górnikiem Zabrze 31-37.

Grupa Azoty Tarnów – MKS Zagłębie Lubin 27-35 (17-14)

Grupa Azoty Tarnów: Łukasz Kużdeba 9, Łukasz Nowak 4, Paulo Grozdek 3, Mindaugas Tarcijonas 2, Jakub Kowalik 2, Wojciech Dadej 2, Damian Misiewicz 2, Kamil Pedryc 2, Albert Sanek 1, Patryk Małecki, Dawid Ciochoń, Grzegorz Barnaś

Kary: 18 minut

Zagłębie Lubin: Marcel Sroczyk 10, Wojciech Hajnos 7, Stanisław Gębala 6, Michał Stankiewicz 3, Paweł Dudkowski 3, Mikołaj Kupiec 3, Roman Chychykalo 1, Krzysztof Pawlaszczyk 1, Tomasz Pietruszko 1, Przemysław Mrozowicz, Marek Bartosik, Jakub Bogacz, Patryk Wiącek, Marcin Schodowski

Kary: 10 minut