Dwie tarnowianki w finale Pucharu Europy Juniorów we wspinaczce
access_time 2019-07-22 05:10:00
W sobotę, 20 lipca w na ściance wspinaczkowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, odbył się Puchar Europy Juniorów we wspinaczce na czas. Najszybsi europejscy zawodnicy z kategorii junior młodszy, junior i młodzieżowiec dostarczyli nie lada emocji, uzyskując czasy zbliżone do tych, które na co dzień możemy oglądać podczas seniorskich pucharów świata.

Najwięcej medali wywalczyli zawodnicy reprezentacji Francji, Ukrainy i Włoch, zdobywając po równo po pięć medali dla każdego z tych państw i to oni zdominowali sobotnią rywalizację. Jeden medal przypadł zawodnikowi z Rosji, jeden reprezentantowi Niemiec. Najlepszym z Polaków był Jan Gurba z KW Nowy Sącz, który wywalczył brąz w kategorii junior młodszy.

Zawodniczki tarnowskiego Klubu Sportowego Sportiva, które w tym sezonie debiutują na arenie międzynarodowej w kategorii junior młodszy, również zaliczyły udany start. Alicja Nowak i Daria Nawój awansowały do rundy finałowej Pucharu. Obie w eliminacjach ustanowiły swoje nowe rekordy życiowe, Alicja 12,10 sekundy, Daria 11,64 sekundy, zajmując ostatecznie siódme i ósme miejsce w finałowej rywalizacji. Konrad Gruszka z KU AZS PWSZ Tarnów uplasował się na dwunastym miejscu.

Podczas pucharu wszystkim zawodnikom wspólnie kibicowali mistrzyni wspinaczki Edyta Ropek i prezydent Tarnowa Roman Ciepiela. Zawody realizowane były przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz budżetu miasta Tarnowa. Sponsorami zawodów byli Decathlon Tarnów i Good Snack.