Pisankowy desant
access_time 2019-04-15 06:11:00
Ponad dwa tysiące styropianowych, kolorowych pisanek zdobić będzie centrum Tarnowa. Wielkanocne dekoracje pojawią się w mieście 17 kwietnia, kiedy to zaplanowano kolejną, czwartą już edycję „Pisankowego Desantu”.

- Do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy wszystkie tarnowskie przedszkola publiczne i niepubliczne, a także klasy pierwsze, drugie i trzecie ze szkół podstawowych – mówi Maria Zawada – Bilik, zastępca dyrektora Wydziału Komunikacji Społecznej, pomysłodawczyni akcji.

Styropianowe jajka zakupione przez urząd miasta trafiły już do tarnowskich przedszkoli i szkół podstawowych. Dzieci na zajęciach plastycznych w swoich placówkach dowolną techniką przyozdobią pisanki, by następnie umieścić je na drzewkach na ul. Wałowej.

W akcję „Pisankowego Desantu” włączą się też seniorzy, którzy dekorować będą m.in. plac Sobieskiego, północną stronę rynku czy skwer ojca Kokocińskiego.

Organizatorzy zapraszają również wszystkich, którzy chcą wziąć udział w „desancie”, przynosząc swoje pisanki i kraszanki. Najmłodsi tarnowskie drzewka dekorować będą od godz. 12. Seniorzy zaś przystrajanie miasta rozpoczną trzydzieści minut później.

Komentarze...