Maciej na podium, a Franek w pierwszej dziesiątce inauguracyjnej serii Rok Cup Poland
access_time 2019-04-09 11:04:00
W dniach 6-7 kwietnia odbyła się inauguracja serii Rok Cup Poland. Na torze AWIX Racing Arena w Toruniu zobaczyliśmy czołówkę zawodników najliczniejszej serii kartingowej w Polsce, którzy walczyli o pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej sezonu 2019. W zawodach startowali również nasi młodzi kierowcy kartingowi – członkowie tarnowskiego klubu TTSK K-TEAM Tarnów, działającego w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych - Torze Speed Race Tarnów – Franciszek Liszka i Maciej Gładysz.

Tarnowscy zawodnicy zaprezentowali świetne tempo i pokazali duże umiejętności, co przełożyło się na znakomity wynik końcowy. W finale kategorii Mini Rok Maciej Gładysz zajął 2 miejsce na podium, a Franciszek Liszka 8 miejsce.

W kwalifikacjach Maciej Gładysz zajął 2 pozycję, a Franciszek Liszka 22. W biegach kwalifikacyjnych Maciej zameldował się na 23 i 1 pozycji, a Franek na 15 i 17 pozycji. W przedfinale Maciej wywalczył 4 pozycję, a Franek 10 miejsce. Z kolei w finale Maciej zajął 2 pozycję, a Franek 8. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej Maciej Gładysz zajął 3 miejsce, a Franciszek Liszka 9 miejsce. Natomiast w klasyfikacji drużynowej obaj zajęli bardzo dobre 3 miejsce.

Warto dodać, że nasi zawodnicy zostali docenieni za dotychczasowe sukcesy nominacjami do Akademii Orlen Team.

Kolejną rundę serii Rok Cup Poland zaplanowano na torze w Zielonej Górze w dniach 18 - 19 maja.