Tarnowianki nadal w grze o brązowy medal
access_time 2019-04-08 07:37:00
Walczące o brązowy medal rozgrywek I ligi piłki siatkowej kobiet siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów zmierzyły się przed własną publicznością z zespołem MKS Dąbrowa Górnicza. Stan rywalizacji po meczach rozegranych na parkiecie gości 0:2. Rywalizacja w tej fazie rozgrywek toczy się do trzech zwycięstw.

Tarnowianki bardzo dobrze zaprezentowały się w tym spotkaniu. Od samego początku miały niewielka przewagę i kontrolowały przebieg gry. Pierwszego seta wygrały 25:22. Druga część meczu była zdecydowanie najlepsza w wykonaniu gospodyń. Wychodziło wszystko. Świetne w bloku i na przyjęciu, skuteczne w ataku znacząco pokonały zespół gości 25:17. Ostatni set był najbardziej wyrównany. W końcówce tarnowianki potwierdziły swoja dobrą dyspozycję w tym dniu i zwyciężyły w tej partii 25:23 i tym samym w całym meczu 3:0. MVP spotkania została wybrana Joanna Sikorska.

Po niedzielnym meczu stan rywalizacji tej fazy play-off 1:2.

Kolejne spotkanie odbędzie się 8 kwietnia  o godz. 18.00 w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:22, 25:17, 25:23)