„Kaznodzieja z karabinem” - spotkanie z Samem Childersem
access_time 2019-03-26 07:55:00
W poniedziałek w Kinie Marzenie odbył się specjalny pokaz filmu „Kaznodzieja z karabinem” w reżyserii Marca Forstera oraz spotkanie z bohaterem filmu, Samem Childersem. Po projekcji Amerykanin opowiedział o swojej burzliwej przeszłości, walce z nałogami, ale przede wszystkim podzielił się historią działalności charytatywnej w Afryce.

Bohater filmu Marca Forstera to były kryminalista i handlarz narkotykami, który przeżył diametralną przemianę. Z gangstera stał się obrońcą tysięcy afrykańskich dzieci – porwanych i osieroconych ofiar wojen. Historia jego życia została przedstawiona w filmowej superprodukcji „Kaznodzieja z karabinem”, gdzie wystąpili m.in. Gerard Butler i Michael Shannon.

Obecnie Amerykanin zajmuje się głównie działalnością charytatywną. Organizacja „Angels of East Africa”, założona przez Childersa, pomaga dzieciom, których rodziny zostały zamordowane przez rebeliantów, ratuje ofiary handlu ludźmi i wspiera innych poszkodowanych w działaniach wojennych w Ugandzie, Sudanie Południowym oraz Etiopii.  W sierocińcu założonym przez „Angels of East Africa” w Sudanie przebywa obecnie około 300 wyrwanych wojnie dzieci.

Fot. S. Skarbek

Slider: P. Topolski

Komentarze...