45-lecie Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej
access_time 2019-03-26 06:46:00
Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna świętuje w tym roku szkolnym jubileusz 45 - lecia istnienia. Z tej okazji zaprasza rodziców i nauczycieli na konferencję popularnonaukową, poświęconą wspieraniu uzdolnionych dzieci.

- Temat konferencji został tak dobrany, aby zachęcał do refleksji - jak identyfikować, wspierać i chronić zdolne dziecko, jak mądrze kierunkować i pożytkować jego potencjał – mówi Renata Mielak, dyrektor poradni. Wystąpień specjalistów będzie można posłuchać w Sali Lustrzanej, w najbliższą środę, 27 marca. Początek o godzinie 9.30, wstęp wolny.

W konferencji „Modelowanie zdolnego dziecka – czy wszystko nam wolno?” udział wezmą psychologowie, wykładowcy akademiccy i miejski rzecznik praw konsumenta. Ich wystąpienia będą poświęcone między innymi tematyce nowych wyzwań i zadań szkoły, projektowaniu ścieżki edukacyjnej zdolnego dziecka i jego roli jako „szczególnego” konsumenta.

Przypomnijmy, siedziba Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej mieści się przy ulicy Chyszowskiej 3. Głównym celem placówki jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży oraz udzielanie im nieodpłatnej pomocy adekwatnej do potrzeb. Poradnia wspiera dzieci z niepełnosprawnościami i dysfunkcjami, od maluchów przez przedszkolaki, po uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także rodziców i nauczycieli, dopełniając w ten sposób działania tarnowskiej oświaty.

Placówka powstała w 1973 roku z połączenia Wojewódzkiej Poradni Wychowawczo - Zawodowej nr 2 i Miejskiej Poradni Wychowawczo - Zawodowej nr 1. W obecnym kształcie funkcjonuje od 1993 roku, kiedy to wojewódzkie poradnie wychowawczo-zawodowe zostały przekształcone w poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Od tego momentu placówka nosi nazwę Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Tarnowie.

Komentarze...