Do teatru Solskiego wracają "Heroiny". Wygraj dwuosobowe zaproszenie
access_time 2019-03-20 12:48:00
W najbliższy czwartek o godz. 19:00 w teatrze Solskiego będzie można obejrzeć tragikomiczny spektakl muzyczny na podstawie autorskiego tekstu Agaty Biziuk, "Heroiny". Mamy dla Was pięć podwójnych zaproszeń.

W 2018 roku obchodziliśmy 100 rocznicę nadania kobietom praw wyborczych w Polsce. Świętując tę datę warto pochylić się nad tematem praw kobiet, które na długo przed 1918 r. walczyły o swoje miejsce na kartach historii. Między innymi o nich mówi spektakl – o kobietach, które wybudowały fundamenty praw i na przekór opresyjnym czasom stawały naprzeciw uprzedzeniom, nadużyciom, stereotypom. Często padały ofiarą okoliczności, w których żyły. To im oddajemy hołd zanurzając się w genezę powstawania państwa polskiego, pełnego sprzeczności, mitów, superbohaterów i półprawd. Mówimy o czasach zamierzchłych, ale jak dalece? Okazuje się, że problemy współczesnych kobiet, jak i państwa, nie tak bardzo odbiegają od trosk szlachetnych heroin i ich czasów. Spektakl w przewrotny sposób oddaje głos takim bohaterkom jak: Królowa Jadwiga, Bona Sforza czy Anna Jagiellonka. Historię przecież tworzyli nie tylko herosi, ale również one – Heroiny. Gościnnie obok matek narodu wystąpi również Ojciec, czyli Stanisław ze Szczepanowa.

Polska prapremiera odbyła się 17 czerwca 2018 roku.

"Heroiny", czwartek 21.03, godz. 19:00

Spektakl dla widzów od 16 roku życia.

Mała Scena, miejsca nienumerowane.

 

UWAGA!

Mamy dla Was pięć dwuosobowych zaproszeń na czwartkowy spektakl. Zgłaszajcie się w komentarzach pod postem konkursowym na naszym Fanpage'u. Macie czas do północy.

Zwycięzcy konkursu zostaną poinformowani o wygranej w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Powodzenia!

Fot. P. Topolski

Komentarze...