Koniec rundy zasadniczej i przegrana koszykarzy MUKS „1811”
access_time 2019-03-19 03:27:00
W ostatnim meczu tej części sezonu MUKS „1811” UNIA Tarnów na własnym parkiecie przegrał pojedynek z KK Polonia Bytom 70:95.

Tarnowianie nie najlepiej rozpoczęli spotkanie. Słabo zgrana pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 30:15 dla drużyny gości. W kolejna kwarcie gospodarze zaprezentowali się znacznie lepiej. Dużo skuteczniejsza gra pozwoliła im odrobić straty i do przerwy zmniejszyć przewagę przeciwnika do 6 punktów. Druga połowa spotkania zdecydowanie należała do drużyny z Bytomia, która wygrała dwie kolejne kwarty 38:16 i 24:17. Ostatecznie koszykarze MUKS 1811 Unia Tarnów przegrali to spotkanie 70:95. To był ostatni mecz rundy zasadniczej tarnowskiej drużyny, która obecnie zajmuje 12 miejsce w tabeli, co zmusza ich do walki o utrzymanie w lidze.

Pierwszy mecz w fazie playout MUKS rozegra w najbliższa sobotę (23.03) o godz. 18.00 z zespołem KS Start Meble Dobrodzień.

MUKS „1811” UNIA Tarnów - KK Polonia Bytom – 60:75  (15:30, 22:13, 16:28,17:24)
MUKS: Palmowski 12, Bryzek 12, Niemczura 12, Sulowski 10, Zaczkiewicz 9, Kasperzec 5, Piska 5, Skowron 3, Wardziński 2