Spektakl dla dzieci „Smacznego, proszę Wilka!”
access_time 2019-03-13 05:36:00
Centrum Sztuki Mościce zaprasza na spektakl dla dzieci „Smacznego, proszę wilka! Teatru Banialuka, który odbędzie się 31 marca o godz. 15.00.

Przedstawienie jest poetycką opowieścią o ostatnich szansach, dobrych uczynkach, przemianach i odważnych decyzjach, które w ostatniej chwili zmieniają bohaterów. A także o tym, że prawdziwe, głębokie relacje są w życiu każdego człowieka wielką wartością.

Nie tak dawno, dawno temu mały, zagubiony zajączek, wędrując po lesie w poszukiwaniu taty naiwnie wkroczył do chatki wilka. Wilk ten właśnie chciał pożegnać się z życiem i chyba tylko dlatego, wbrew własnej naturze i pradawnym instynktom, zamiast bez namysłu schrupać zajączka postanowił się nim zaopiekować. Ten zaskakujący zwrot akcji dał początek niezwykłej podróży i niecodziennej przyjaźni.

Reżyseria: Marta Guśniowska
Scenografia: Pavel Hubička
Muzyka: Piotr Klimek
 
Teatr Lalek Banialuka jest jednym z najstarszych teatrów lalek w Polsce i jednym z najbardziej znanych w kraju i na świecie. Założyli go w 1947 roku artyści plastycy Jerzy Zitzman i Zenobiusz Zwolski. Plastyczny rodowód teatru na wiele dziesięcioleci zadecydował o artystycznym obliczu Banialuki. Ze swoimi przedstawieniami Banialuka odwiedziła kilkadziesiąt krajów świata, wśród nich Japonię, Chile i Stany Zjednoczone. Uczestniczyła w najbardziej prestiżowych festiwalach teatralnych, m.in. w Edynburgu, Awinionie, Cividale Nowym Jorku i Charleville-Mezieres. Zdobyła wiele najwyższych nagród i wyróżnień na najbardziej renomowanych przeglądach. 

Mecenasem spektaklu jest GRUPA AZOTY S.A.

Centrum Sztuki Mościce
31 marca 2019 r. godz. 15.00 Sala widowiskowa
Cena biletu: I sektor 20 zł (normalny), 18 zł (ulgowy), II sektor 15 zł

Sprzedaż biletów: on-line: www.csm.tarnow.pl i Kasa CSM
ul. Traugutta 1, 33 - 101 Tarnów
tel. 14 633 46 04

Komentarze...