Koncert zespołu Harissa w TCK
access_time 2019-03-14 10:15:00
Już jutro, 15 marca w Piwnicach TCK odbędzie się koncertowa premiera płyty "AntyRaj" tarnowskiej formacji Harissa. Gościem specjalnym będzie grupa Riposta.Mamy dla was jedno podwójne zaproszenie na to wydarzenie.

HARISSA to tarnowski zespół, składający się z doświadczonych muzyków obytych na scenach klubowych, jak i festiwalowo-plenerowych, dysponujący profesjonalnym sprzętem i podejściem. Każdy z członków HARISSY ma za sobą kilkunastoletnią różnorodną przygodę muzyczną, co przekłada się na utwory bardzo urozmaicone, pełne otwartości i szczerości. W dźwiękach granych przez HARISSĘ słychać przede wszystkim pasję i serce do ciężkiego klimatycznego rocka.

Pomysł na zespół powstał w północnej Afryce, gdzie przypadkiem przy jednym barze spotkali się Frank, Dzioro i Gumiś. Nazwa zespołu pochodzi od regionalnego przysmaku “harissy” - ostrej pasty, której głównym składnikiem jest papryka. Po powrocie z pustyni skład zespołu uzupełnili Maniek oraz Fryta. Następnie zespół rozpoczął pracę nad autorskim materiałem, co zaowocowało singlami “82/83” oraz “Mewa”, której to towarzyszyła promująca ją trasa koncertowa oraz nagranie teledysków do utworów “8 Lat” i “Mewa”. W trakcie pracy nad pierwszą profesjonalną długogrającą płytą “AntyRaj” zespół zakończył współpracę z Fryderykiem, którego miejsce znakomicie zajął Pjeter.

Doświadczenie sceniczne zespołu HARISSA to granie na jednej scenie z takimi zespołami, jak: IRA, PERFECT, TOTENTANZ, KAT, CLOSTERKELLER, czy ŁZY. Band miał przyjemność zaprezentować się szerszej publiczności w wielu miastach, jak chociażby: Warszawa, Kraków, Katowice, Kielce, Bytom, Rzeszów, Sanok, Radom oraz rodzimym Tarnowie.

Dawid Bochenek - gitara,
Krzysztof Franczyk - gitara,
Tomasz Marmol - bas,
Mariusz Bieniasz - perkusja,
Mariusz Węc - wokal.

RIPOSTA to mocno zbuntowane muzyczne dziecko, które ma pięciu ojców i mieszka w podkrakowskich Proszowicach. Zespół powstał na początku 2017 r. 
"Pięciu chłopa" spotkało się na pierwszej próbie, aby się zrelaksować i powspominać dawne muzyczne fascynacje, może trochę uciec od dnia codziennego i tak już zostało.
Każdy z nas ma swoją artystyczną przygodę więc jesteśmy obyci scenicznie i koncertowo. Gramy muzykę autorską, energetycznego rocka, opakowanego polskimi tekstami inspirowanymi szeroko pojętym egzystencjalizmem. Fani mocnych, rockowych klimatów powinni być zadowoleni - mówią muzycy zespołu.

Riposta koncertuje w składzie: Andrzej Pozłutko - wokal, Paweł Gajda - gitara, Jakub Szafraniec - gitara, Michał Warchoł - bas, Tomasz Duraj - perkusja.

 

UWAGA!

Mamy dla Was jedno dwuosobowe zaproszenie na koncert. Zgłaszajcie się w komentarzach pod postem konkursowym na naszym fanpage'u. Macie czas do piątku, 15 marca do godziny 10:00.

Zwycięzca konkursu zostanie poinformowany o wygranej w wiadomości prywatnej na Facebook.

Powodzenia!

 

Komentarze...