Zwycięstwo siatkarek Grupy Azoty PWSZ Tarnów
access_time 2019-02-04 07:38:00
W sobotę w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej walczące o mistrzostwo I ligi piłki siatkowej kobiet, siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów podejmowały przed własną, licznie zgromadzoną publicznością, drużynę Wisły Warszawa.

W pierwszej rundzie tarnowianki wygrały z Wisłą po tie-break’u 2:3 (25:19, 19:25, 26:24, 25:27, 11:15).

Spotkanie rewanżowe siatkarki Grupy Azoty rozpoczęły od prowadzenia 4:2. Przez dłuższy czas gospodynie kontrolowały wynik jednak siatkarki z Warszawy zdołały odrobić straty, doprowadziły do remisu 8:8, a nawet objęły prowadzenie 9:11. Zmotywowane przez swojego trenera podczas przerwy na żądanie  tarnowianki szybko odrobiły straty i prowadziły już 15:12. Siatkarki gości miały problem z przyjęciem. Po asach serwisowych Magdy Pytel podopieczne trenera Michała Betlei powiększyły swoja przewagę i prowadziły 18:12. Gospodynie były nie do zatrzymania. Punktowały w bloku, skutecznie kontratakowały i ostatecznie rozstrzygnęły tego seta na swoja korzyść 25:17.

Druga część spotkania była zdecydowanie najsłabsza w wykonaniu tarnowianek. Podopieczne trener Ewy Cabajewskiej od początku seta spisywały się bardzo dobrze. Siatkarki Wisły utrzymywały kilkupunktową przewagę. Tarnowianki nie kończyły ataków, słabo spisywały się w obronie . W końcówce seta przy stanie 19:24 gospodynie zdołały odrobić trzy punkty jednak ostatnie słowo należało do warszawianek, które wygrały tę partię meczu 22:25 i doprowadziły do remisu 1:1.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia zawodniczek Wisły 1:5. Tarnowianki szybko zaczęły odrabiać straty i doprowadziły do remisu 6:6. Druga część seta była dość wyrównana , dopiero w jego końcówce tarnowianki objęły prowadzenie 23:18 i po błędzie w polu serwisowym  Marcyniuk  wygrały 25:21.

W czwartym secie tarnowianki zdemolowały zespół Wisły. Gospodynie nie pozwoliły sobie już na żadną słabość. Zespół gości ani przez moment nie potrafił nawiązać równej walki. Podopiecznym trenera Betlei wychodziło wszystko. Były rewelacyjne w ataku , skuteczne w obronie i nie do zatrzymania w polu zagrywki. Ostatecznie pewnie i wysoko pokonały siatkarki z Warszawy 25:11 i tym samym całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem siatkarek Grupy Azoty PWSZ Tarnów 3:1.

MVP spotkania została wybrana Aleksandra Guzikiewicz-Kielar.

Po tym meczu tarnowianki z dorobkiem 50 punktów zajmują 3 miejsce w ligowej tabeli. W najbliższy piątek zmierzą się w Wieliczce z ekipą Solnej, która z identycznym dorobkiem punktowym zajmuje trzecie miejsce.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Wisła Warszawa 3:1 (25:17, 22:25, 25:21, 25:11)

Azoty: Szabo, Pytel, Jurczyk, Sikorska, Bałdyga, Grzelak, Guzikiewicz (libero) oraz Głaz, Podlasek i Mazurek(libero)

Wisła: Marcyniuk, Lewandowska, Mikołajewska, Połeć, Nowogrodczenko, Gawęcka, Markiewicz (libero) oraz Baran, Jaroszewicz i Banasiak