Hetman Killer’s i Sharks o krok od finału Tarnowskiej Ligi Koszykówki Big3
access_time 2019-01-31 04:00:00
W decydującą fazę wkroczyły rozgrywki trzeciej edycji Tarnowskiej Ligi Koszykówki BIG 3. Po pierwszych meczach fazy play-off (gra się do dwóch zwycięstw), bliższe gry w finale są ekipy Hetman Killer’s i Sharks. Piątą lokatę w końcowej klasyfikacji zapewnili sobie natomiast koszykarze Wild Ballers, po dogrywce pokonując Ecofishing.

W drugim meczu półfinałowym rywalizowały: drugi po rundzie zasadniczej Zdrowy Projekt oraz trzecia przed play-offami drużyna Sharks. Zdrowy Projekt przystąpił do tego spotkania bez Pawła Pabiana. W dodatku w końcówce meczu, gdy zespół ten zbliżył się na kilka punktów do „Rekinów”, po szóstym przewinieniu parkiet opuścić musiał Adrian Kochanek. W tej sytuacji, osamotnieni bracia Jacek i Marcin Putowie, mimo dobrej gry nie byli w stanie doprowadzić do wygranej. Ekipę Sharks kolejny raz do zwycięstwa poprowadzili Wojciech Kuraś i Jakub Maciejewski, łącznie zdobywając 51 punktów.

W mecz o piąte miejsce, za sprawą skutecznej gry Piotra Badełka, lepiej weszli koszykarze Ecofishing. W drugiej części, gra się wyrównała, a wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Ostatecznie w regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem. W dogrywce okazało się, że więcej sił zachowali koszykarze Wild Ballers i to im przypadła piąta lokata w końcowej klasyfikacji trzeciej edycji Tarnowskiej Ligi Koszykówki BIG 3.

Wyniki:

Hetman Killer’s: Tomasz Gębarowski 39 (6x3), Maciej Baran 30, Błażej Niepsuj 20 (11 asyst, 11 zbiórek), Tomasz Niskowski 13, Jarosław Nowak 4, Grzegorz Komendacki 2

Zdrowy Projekt – Sharks 70-76 (24-35)

Zdrowy Projekt: Jacek Put 32 (8x3), Marcin Put 26, Adrian Kochanek 12

Sharks: Wojciech Kuraś 27 (3x3), Jakub Maciejewski 24, Jarosław Leśniak 16 (2x3), Bogusław Świtek 5, Paweł Kłósek 4, Przemysław Warzecha 0

Wild Ballers – Ecofishing 79-69 (64-64, 22-31)

Wild Ballers: Andrzej Schabowski 35 (4x3), Oskar Janowiec 25 (5x3), Maciej Lewandowski 19

Ecofishing: Piotr Badełek 39 (7x3), Krzysztof Witiak 16, Sławomir Jarosz 14 (4x3)